live score

CSA Steaua – Unirea Dej 3-0! Victorie clară pentru trupa lui Daniel Opriţa, în prima rundă de play-off
Liga 2 • 16 martie, 19:50

Petrolul Ploieşti – FC Argeş 2-0. Budescu a dat primul gol de la revenire. Grozav a marcat şi el
Liga 1 • 24 octombrie, 20:10

FC U Craiova 1948 – FC Hermannstadt 1-1. Criză în Bănie! Oltenii lui Adrian Mititelu au ajuns la 5 meciuri fără victorie
Liga 1 • 22 octombrie, 23:40

FC Hermannstadt – Petrolul Ploiești 2-1. Stoica a marcat în prelungiri golul victoriei pentru sibieni. Echipa lui Măldărăşanu, pe podiumul Ligii 1
Liga 1 • 10 septembrie, 15:09

Chindia Târgoviște – Sepsi 1-2. Echipa lui Cristiano Bergodi ”a spart gheața” după 3 eșecuri consecutive!
Liga 1 • 10 septembrie, 15:04

FC Argeș – FC Hermannstadt 0-1. Daniel George Paraschiv, eroul lui Marius Măldărășanu! Sibienii sunt neînvinşi în Liga 1
Liga 1 • 5 septembrie, 20:40

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 0-0. „Lupii galbeni” au tremurat pentru egal. Gabi Tamaş, 20 de ani de la debutul în Liga 1
Liga 1 • 27 august, 20:58

Universitatea Cluj – Sepsi 0-1. Rondon a marcat după o gafă uriaşă a clujenilor. Meciul a fost suspendat 10 minute din cauza scandărilor fanilor clujeni
Liga 1 • 22 august, 18:40

Olimpija Ljubljana – Sepsi 3-3 (2-4 d.l.d.). Covăsnenii, calificare dramatică la penalty-uri în turul 3 din Conference League
Conference League • 28 iulie, 22:46
LIVE SCORE

Universitatea Craiova – Vllaznia 3-0. Oltenii au dat recital în Bănie și s-au calificat în turul 3 din Conference League
Conference League • 28 iulie, 22:19

Inter Escaldes – CFR Cluj 1-1 (1-4). Campioana României s-a calificat în turul 3 din Conference League după o remiză umilitoare. Ardelenii, prestație rușinoasă
Conference League • 27 iulie, 19:59

CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2. A doua victorie consecutivă pentru echipa lui Gică Hagi! Adrian Petre, eroul serii
Liga 1 • 22 iulie, 22:10

Chindia Târgovişte rămâne în Liga 1. A învins-o la lovituri de departajare pe Concordia Chiajna! Căbuz, eroul lui Săndoi
Fotbal intern • 29 mai, 21:00

Farul – FC Voluntari 1-1 | Echipa „Regelui”, patru meciuri consecutive fără victorie!
Liga 1 • 7 mai, 19:24

Spectacol total în Europa! City – Liverpool 2-3. „Cormoranii”, în finala Cupei Angliei! Recital de goluri în Dortmund – Wolfsburg 6-1. Cristiano Ronaldo, hat-trick în United – Norwich 3-2
Fotbal extern • 16 aprilie, 23:55

Rapid – Sepsi 1-1 | Final nebun la Mioveni! Alexandru Ioniță și-a salvat echipa în minutul 90+2. Giuleștenii au luptat eroic în inferioritate numerică
Fotbal intern • 11 februarie, 21:45

FC U Craiova 1948 – FC Botoșani 3-2 | Meci nebun în Bănie! Oltenii pun presiune pe Dinamo după un succes uriaș pe ”Ion Oblemenco”
Fotbal intern • 10 februarie, 18:50

Spectacol în Europa! Inter – AC Milan 1-2. Olivier Giroud a întors rezultatul în trei minute! Bayern – RB Leipzig 3-2, derby în Bundesliga. Fiorentina – Lazio 0-3. Rezultatele zilei sunt AICI
Fotbal extern • 5 februarie, 23:50

Athletic Bilbao – Real Madrid 1-0 | Bascii și-au luat revanșa în fața “galacticilor”! Elevii lui Marcelino au dat lovitura în minutul 89. Echipele calificate în semifinalele Cupei Spaniei
Fotbal extern • 4 februarie, 0:35

Australian Open 2022 | Rafael Nadal scrie istorie! L-a bătut pe Daniil Medvedev cu 2-6, 6-7, 6-4, 6-4, 7-5 şi a câştigat al 21-lea turneu de Mare Şlem al carierei
Australian Open • 30 ianuarie, 16:00
BREAKING NEWS

Farul Constanța – FC U Craiova 1948 3-2 | Meci nebun la Ovidiu! Elevii ”Regelui” au condus cu 3-0, dar riscau să fie egalați. Gică Hagi, un car de nervi!
Fotbal intern • 24 ianuarie, 21:55

FC Voluntari – UTA Arad 2-1 | „Revelaţia” Ligii 1 a lovit din nou! Ilfovenii încheie 2021 pe podium
Fotbal intern • 17 decembrie, 21:55

Real Madrid – Atletico Madrid 2-0 | „Galacticii” au făcut spectacol total pe Santiago Bernabeu! Karim Benzema a lovit din nou. Distanţa faţă de rivala FC Barcelona este de 18 puncte!
Fotbal extern • 12 decembrie, 23:55

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 1-2 | „Remontada” pe Ion Oblemenco! Ilfovenii au ajuns la două victorii consecutive: „Am predat lanterna!” Dinamo e pe ULTIMUL LOC în Liga 1!
Fotbal intern • 10 decembrie, 19:20

FC Argeş – Gaz Metan Mediaş 1-2 | Echipa lui Ilie Poenaru a dat lovitura în minutul 90+3. Un puşti a decis confruntarea de la Piteşti
Fotbal intern • 6 decembrie, 19:25

Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa 1-1 | Echipa „Regelui” a călcat din nou strâmb în lupta pentru play-off! Scandal monstru în prelungiri. Bodyguarzii au intrat pe teren!
Fotbal intern • 29 noiembrie, 19:25

FC Botoşani – FC Voluntari 1-1 | Criza continuă pentru echipa lui lui Marius Croitoru! Moldovenii au dat-o la pace cu „revelaţia” Ligii 1
Fotbal intern • 28 noiembrie, 19:20

UTA Arad – FC Argeş 0-1 | „Vulturii violeţi” au dat lovitura pe arena „Francisc von Neuman” şi au urcat pe loc de play-off
Fotbal intern • 27 noiembrie, 19:20

Preliminarii CM 2022 | Italia – Elveția 1-1. Meci nebun pe Olimpico! Anglia – Albania 5-0. Harry Kane, spectacol total pe Wembley. Rezultatele zilei sunt AICI
Fotbal extern • 12 noiembrie, 23:45

Jaqueline Cristian – Alison Riske 6-2, 2-6, 5-7. Românca de 23 de ani nu a putut câștiga primul turneu WTA din carieră. Eșec dramatic în finala de la Linz!
Tenis • 12 noiembrie, 22:00
LIVE SCORE

FC U Craiova 1948 – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-1 | Criza continuă în Bănie! Echipa lui Adrian Mititelu, un nou pas greșit în Liga 1
Fotbal intern • 6 noiembrie, 21:45

CS Mioveni – UTA Arad 0-0. Laszlo Balint și Alexandru Pelici au dat-o la pace
Fotbal intern • 6 noiembrie, 16:51

FC Argeș – FC Botoșani 0-1 | Malcom Edjouma, eroul lui Marius Croitoru! Moldovenii au spart gheața după cinci meciuri consecutive fără victorie
Fotbal intern • 5 noiembrie, 22:15

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 0-1 | Echipa lui Ilie Poenaru, victorie în inferioritate numerică în minutul 90+1!
Fotbal intern • 5 noiembrie, 19:30

UEFA Champions League | Cristiano Ronaldo, din nou erou în Atalanta – Manchester United 2-2. Robert Lewandowski, hat-trick în Bayern – Benfica 5-2. Mircea Lucescu, deja-vu în Dinamo Kiev – Barcelona 0-1. Ce echipe s-au calificat în optimile de finală
Fotbal extern • 2 noiembrie, 23:55

UTA Arad – Chindia Târgoviște 0-2 | „Bătrâna Doamnă”, făcută șah-mat de echipa lui Emil Săndoi! Arădenii au ratat ocazii uriașe
Fotbal intern • 1 noiembrie, 19:24

FC Botoșani – Farul Constanța 0-2 | Echipa lui Gică Hagi a spart gheața în deplasare! Dussaut a reușit un gol fabulos
Fotbal intern • 29 octombrie, 22:25

S-au terminat „optimile” Cupei României! Surprize uriașe în ultima zi. Toate echipele calificate în sferturi
Cupa României • 28 octombrie, 23:00

Academica Clinceni – UTA Arad 0-3 | „Bătrâna Doamnă” a urcat pe loc de play-off! Dezastrul continuă la echipa lui Ionuț Chirilă
Fotbal intern • 25 octombrie, 19:20

FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaș 2-0 | Oltenii „au spart gheața” după 8 etape! Flavius Stoican, primul succes pe banca echipei lui Adrian Mititelu
Fotbal intern • 22 octombrie, 19:25

Juventus – AS Roma 1-0. „Bătrâna Doamnă” a câștigat derby-ul zilei. „Remontada” în FC Barcelona – Valencia 3-1. Parma – Monza 0-0. Rezultatele zilei sunt AICI
Fotbal extern • 17 octombrie, 23:55

Indian Wells 2021 | Irina Begu – Shelby Rogers 0-6, 2-6. Înfrângere grea pentru româncă
Tenis • 10 octombrie, 23:47

România U21 – Mexic U21 1-3 | „Tricolorii” lui Florin Bratu, umiliți la Marbella! Scandal cât casa după fluierul final. Fotbaliștii s-au luat la bătaie!
Echipa naţională • 9 octombrie, 23:00

Sepsi – CFR Cluj 0-1. Debeljuh i-a adus campioanei victoria. Accidentat grav, Florin Ştefan a fost dus cu ambulanţa la spital!
Fotbal intern • 17 ianuarie, 15:14

Simona Halep – Muguruza 6-3, 4-6, 6-4. Dramă la Roma! "Simo" merge în finală după o luptă formidabilă. Final halucinant de  meci
WTA • 20 septembrie, 12:21

Simona Halep – Muguruza 6-3, 4-6, 6-4. Dramă la Roma! "Simo" merge în finală după o luptă formidabilă. Final halucinant de meci