Farul Constanța – Universitatea Craiova 1-0 | ”Regele” l-a învins pe ”Reghe”! Adi Petre, impact instant. A marcat golul victoriei la doar 2 minute după ce a intrat pe teren

Alexandru Ivan Publicat: 7 noiembrie 2021, 17:30

Farul Constanța - Universitatea Craiova

Hepta

După o primă repriză fără goluri, Adi Petre a decis confruntarea de la Ovidiu, în minutul 78, la doar 2 minute după ce Gică Hagi l-a introdus pe teren. A fost a cincea reușită a atacantului din acest sezon de Liga 1.

În urma acestui rezultat, Farul Constanța a urcat pe locul 5 în Liga 1, cu 24 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova rămâne pe locul 3, cu 28 de puncte.

Farul Constanța – Universitatea Craiova 1-0

Min. 90: Fluier final! Farul Constanța – Universitatea Craiova s-a încheiat 1-0.

Min. 78: GOOOL Farul Constanța! Adi Petre a deschis scorul la doar 2 minute după ce a fost introdus pe teren de Gică Hagi.

Laurențiu Reghecampf, antrenorul oltenilor, a fost un car de nervi la marginea terenului.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză la Ovidiu, scor 0-0.

Min 1: A început meciul

Farul Constanța: Aioani – Dussaut, Larie, Ghiță, De Nooijer – Purece, Artean, Ciobanu – Ganea, Jefte, Pitu
Rezerve: Brănescu, Boboc, Dănuleasa, Bua, Grameni, Rădăslavescu, Ely, Sali, Ad. Petre
Antrenor: Gheorghe Hagi

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Căpățână, Găman, Screciu, Bancu – M. Bălașa, Nistor – Gustavo, Houri, Ivan – Markovic
Rezerve: Lazar, Vătăjelu, M. Constantin, Vînă, Biaram, Al. Crețu, Ivanov, Cîmpanu, Koljic
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Gheorghe Hagi: „Întâlnim o echipă puternică!”

„Întâlnim o echipă puternică, o echipă în formă, care şi-a găsit echilibrul, care are opţiuni, atât în primul 11, cât şi banca foarte bună. Asta ne spune că trebuie să facem un meci 90 de minute complete, un meci foarte bun unde nu putem greşi pentru că ei sunt într-un moment foarte bun. Trebuie să ştim să atacăm, cât şi defensiv să ne apărăm bine, să facem un meci complet”, a spus Gheorghe Hagi, la conferința de presă dinaintea meciului.

Laurențiu Reghecampf: „Farul joacă fotbal!”

„Vom merge să încercăm să câştigăm toate punctele la Constanţa. Vom întâlni o echipă bună, motivată, mai ales după eşecul cu FCSB de aseară, nu vor dori să piardă şi al doilea joc. Farul e o echipă care joacă fotbal şi eu sunt nerăbdător să jucăm acest meci. Pentru ei e o perioadă grea, joacă la trei zile, dar cei de la Farul se pot reface, au această capacitate„, a spus Laurențiu Reghecampf, la conferința de presă dinaintea meciului.

Înaintea meciului, Universitatea Craiova e pe locul trei în Liga 1, la opt puncte de liderul CFR Cluj. De cealaltă parte, Farul Constanța este pe poziția a opta, la trei puncte de locurile de play-off.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

23:55 5 iul.

Adrian Mititelu, discurs incendiar de 30 de minute! Îndemn războinic pentru Becali şi Rotaru: „Fraţilor, cereţi ce vreţi!”

23:50 5 iul.

Franţa a învins Portugalia la loviturile de departajare şi s-a calificat în semifinalele EURO 2024! Ronaldo a părăsit competiţia!

23:43 5 iul.

Jannik Sinner, calificare de senzaţie în optimile de la Wimbledon după o oră şi jumătate de joc! Emma Răducanu e şi ea în optimi

23:41 5 iul.

„Dureros!” Julian Nagelsmann, la pământ după ce Germania a fost eliminată de la EURO 2024! Concluziile după meciul cu Spania

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaş 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norris 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabil 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilian