FC Buzău – Dinamo 2-3. „Câinii” știu și să câștige! Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic și și-a trecut numele printre marcatori

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 noiembrie 2021, 15:39

FC Buzău – Dinamo 2-3. „Câinii știu și să câștige! Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic și și-a trecut numele printre marcatori

Mircea Rednic a fost demis de la Dinamo

AS.ro

„Puriul” a uitat de scandalul cu Deian Sorescu și și-a folosit golgheterul din primul minut. I-a acordat banderola de căpitan și l-a folosit în linia mediană. Sorescu l-a răsplătit cu un gol, în minutul 34, într-un moment în care gazdele conduceau cu 1-0. La pauză, Rednic i-a schimbat pe cei trei jucători care tocmai au fost aduși la echipă. Este vorba de Gluhakovic, Nunic și Kainourgios.

Dinamo, victorie în amicalul cu FC Buzău

„Câinii” au trecut în avantaj în minutul 82, când Ghiga și-a trimis mingea în propria poartă. Alb-roșiii nu s-au putut bucura prea mult. Keita (113) a restabilit din nou egalitatea. Dinamo a smuls în cele din urmă victoria cu ajutorul atacantului slovac Tomas Vestenicky. Vârful de 25 de ani a înscris golul de 3-2.

VEZI AICI VIDEO CU AMICALUL LUI DINAMO

Dinamo mai are de jucat un meci amical, cu Astra. Partida a fost programată pe 17 noiembrie, cu începere de la 12:30. După, își încearcă forțele în campionat cu revelația FC Voluntari.

Gruparea din Ștefan cel Mare nu a mai câștigat în Liga 1 de la începutul lunii august. A ajuns la 12 meciuri la rând fără victorie în competiția internă. Șapte goluri a primit Dinamo în ultimele două etape, cu Sepsi (1-4) și CFR Cluj (0-3).

Dinamo a încheiat turul sezonului regulat cu numai opt puncte în clasament. Riscă să fie depunctată dacă nu are validat, în Instanță, planul de reorganizare al clubului. Clubul are o datorie acceptată de 26.793.329 lei, aproximativ 5,3 milioane de euro.

1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt