Închide meniul
EXCLUSIV

”Îl avem pe Gigi Becali antrenor!” Ultrașii de la FCSB au răbufnit după plecarea lui Edi Iordănescu: ”Nu vom mai susține pe nimeni!” + Ce spun despre Mirel Rădoi și Nicolae Dică

Dragoș Vasile Publicat: 14 noiembrie 2021, 16:22

Reclamă
”Îl avem pe Gigi Becali antrenor!” Ultrașii de la FCSB au răbufnit după plecarea lui Edi Iordănescu: ”Nu vom mai susține pe nimeni!” + Ce spun despre Mirel Rădoi și Nicolae Dică

Profimedia

Ultrașii de la FCSB au răbufnit după plecarea lui Edi Iordănescu

Gheorghe Mustață a anunțat că Peluza Nord i-a transmis lui Edi Iordănescu să nu se lase umilit de Gigi Becali. Zis și făcut! După ultima intervenție a patronului FCSB, antrenorul s-a despărțit de gruparea roș-albastră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultrașii nu îl așteaptă nici pe Mirel Rădoi, nici pe Nicolae Dică. Aceștia sunt ferm convinși că niciun antrenor nu va mai accepta să lucreze cu finanțatorul de la FCSB.

”A plecat, nu s-a lăsat umilit, ceea ce i-am cerut și noi. Am vorbit dimineață cu el și mi-a promis că nu pleacă. După ieșirea domnului Becali… nu mai ai cum să continui cu stilul ăsta. Îl avem pe Gigi Becali antrenor la Steaua. Altcineva nu are cine să mai vină. Noi avem antrenor. Nu vrem să discutăm cu Gigi Becali. Din aceste motive l-am susținut pe Edi Iordănescu. Dacă nu ai să continui în halul ăsta, nu poți.

Când patronul spune că nu mai este dorit, nu mai ai ce să continui. Domnul Becali a ieșit la televizor. A primit un telefon de la cineva că mâine nu va avea niciun muncitor la bază. Noi asta i-am cerut. Ne-a spus că nu îl interesează banii. Noi, suporterii, îi mulțumim că nu s-a lăsat umilit. Nu mai spuneți că vine Rădoi. Nu vor veni nici Mirel, nici Dică. Peluza Nord nu va susține pe nimeni care va veni antrenor”, a declarat Gheorghe Mustață, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Edi Iordănescu vs. Gigi Becali! Motivul pentru care tehnicianul a renunțat la FCSB

S-a terminat! Edi Iordănescu a decis să plece de la FCSB după ce a intrat în conflict deschis cu Gigi Becali. Nimeni nu se aștepta la un asemena deznodământ, nici măcar patronul echipei, după cum a declarat pentru AS.ro, chiar dacă a criticat jocul roș-albaștrilor.

Reclamă
Reclamă

AS.ro a aflat motivul real pentru care Edi Iordănescu a decis să plece de la FCSB, și chiar să renunțe la clauza de reziliere pe care o avea în contract. Din câte se pare, Iordănescu a părăsit FCSB pentru că nu ar fi fost de acord niciodată ca Becali să se implice în alcătuirea echipei sau la schimbări.

Becali ar fi dorit să se implice din nou la echipă și sa fie ascultat când se face primul 11 sau la schimbări, așa cum AS.ro v-a anunțat încă de ieri. Edi Iordănescu nu a acceptat în ruptul capului așa ceva și i-ar fi transmis finanțatorului că preferă să plece pentru ca echipa să aibă liniște

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:12 18 apr.

Real Betis – Fiorentina şi Djurgarden – Chelsea sunt semifinalele Conference League!

1:07 18 apr.

S-au stabilit semifinalele Europa League! Meciuri tari: Tottenham – Bodo/Glimt și Bilbao – Manchester United

0:56 18 apr.

Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”!

0:43 18 apr.

UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele

23:23

„E inacceptabil” Marius Şumudică a cerut o schimbare majoră în Liga 1!

23:15

Ce notă a primit Ianis Hagi după ce a fost schimbat la pauză în Athletic Bilbao – Rangers

1 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 2 Daniel Pancu, verdict în lupta la titlu înainte de FCSB – CFR Cluj: „E cam terminată” 3 „Pur și simplu s-a aruncat” Dezvăluiri cutremurătoare despre moartea lui Aaron Boupendza: „Lua nişte plicuri” 4 „A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor 5 Vlad Chiricheş şi Vali Creţu, apel la suporteri înainte de FCSB – CFR Cluj. Câte bilete s-au vândut 6 Virgil van Dijk a semnat prelungirea contractului cu Liverpool
Citește și