Meci halucinant la fotbal feminin! Uluitor ce s-a întâmplat în prima repriză dintre Belgia și Armenia

Alexandru Ivan Publicat: 25 noiembrie 2021, 21:57

Meci uluitor la fotbal feminin

Toate golurile au venit în poarta jucătoarelor din Armenia. În minutul 10 era deja 4-0 și 8-0 în minutul 30.

Meci halucinant la fotbal feminin, între Belgia și Armenia

Scorul de la pauză a fost 11-0 în favoarea belgiencelor. Hannah Eurlings, Tessa Wullaert și Amber Tysiak au reușit câte o „dublă”, Tinne De Caigny a înscris un hat-trick, iar Justine Vanhaevermaet și Sarah Wijnants au marcat câte un gol.

Meciul se joacă în preliminariile pentru Cupa Mondială la fotbal feminin, turneu care va fi organizat în 2023. Belgia era pe locul 3 înaintea meciului, după patru etape, și era obligată să câștige ca să mai păstreze șanse la calificare. Armenia era codașa grupei, cu înfrângeri pe linie și fără gol marcat.

Ce rezultat va obţine România cu Lituania, după victoria de senzaţie cu Kosovo?

OFICIAL | Tobias Christensen a semnat cu Rapid! Anunţul formaţiei patronate de Dan Şucu

16:03

VideoAntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 9 septembrie, pe AS.ro

16:01

Anunţul făcut de Gigi Becali în ultima zi de mercato din Liga 1

15:05

EXCLUSIVRăsturnare de situaţie în cazul lui Alex Cicâldău! Anunţul făcut de Giovanni Becali: „Azi se decide”

1 Foto„Nu spune, e ilegal, dragă” Ion Ţiriac a întrerupt-o imediat pe Simona Halep: „Aoleu, da” 2 FotoIon Ţiriac a „pus tunurile” pe Noah Lyles! Suspiciuni de dopaj: „Nu ai voie de 8 ori” 3 VIDEOBernadette Szocs – Wang Manyu 1-3 a fost în AntenaPLAY. Românca a fost eliminată de la WTT Champions Macao 2024 4 Jannik Sinner a câştigat US Open 2024! L-a învins pe Taylor Fritz şi a devenit primul italian care se impune la Flushing Meadows 5 FotoRăzvan Lucescu şi PAOK, gest superb pentru micuţul fan al echipei din Grecia care se pregăteşte de operaţia vieţii lui! 6 Gică Hagi vrea un jucător de la FCSB, după ce transferul lui Haruț la Farul a picat! Toate detaiile mutării