Meci halucinant la fotbal feminin! Uluitor ce s-a întâmplat în prima repriză dintre Belgia și Armenia

Publicat: 25 noiembrie 2021, 21:57

Meci șocant la fotbal feminin între Belgia și Armenia. S-a marcat de 11 ori în prima repriză.

Meci uluitor la fotbal feminin

Toate golurile au venit în poarta jucătoarelor din Armenia. În minutul 10 era deja 4-0 și 8-0 în minutul 30.

Meci halucinant la fotbal feminin, între Belgia și Armenia

Scorul de la pauză a fost 11-0 în favoarea belgiencelor. Hannah Eurlings, Tessa Wullaert și Amber Tysiak au reușit câte o „dublă”, Tinne De Caigny a înscris un hat-trick, iar Justine Vanhaevermaet și Sarah Wijnants au marcat câte un gol.

Meciul se joacă în preliminariile pentru Cupa Mondială la fotbal feminin, turneu care va fi organizat în 2023. Belgia era pe locul 3 înaintea meciului, după patru etape, și era obligată să câștige ca să mai păstreze șanse la calificare. Armenia era codașa grupei, cu înfrângeri pe linie și fără gol marcat.

FIFA Women’s World Cup Qualifier ⚽️
Belgium v Armenia
Ref: Kirsty Dowle
ARs: Emily Carney & Mel Burgin
4th: Lisa Benn pic.twitter.com/leQPwCIRfO
— PGMOL (@FA_PGMOL) November 25, 2021

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Franța bucurie
Fotbal extern • 13 nov., 23:56
Franța, calificată la Campionatul Mondial din 2022! Ce echipe au obținut biletele pentru competiția din Qatar + Calculele în toate grupele
Franța – Kazahstan
Fotbal extern • 13 nov., 23:35
Preliminarii CM 2022 | Kylian Mbappe și Karim Benzema, show total în Franța – Kazahstan 8-0! Spectacol în Belgia – Estonia 3-1. Turcia – Gibraltar 6-0 și Muntenegru – Olanda 2-2. Rezultatele zilei sunt AICI
Rezultate halucinante în preliminariile pentru CM 2022
Fotbal • 11 nov., 23:40
Preliminarii CM 2022 | Germania – Liechtenstein 9-0 și Armenia – Macedonia de Nord 0-5. Scoruri halucinante în grupa României! Toate rezultatele serii sunt AICI
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
16:35 LIVE SCORENicolae Stanciu, gol FABULOS în Slavia Praga – Teplice 3-0! Cristiano Ronaldo, rezervă în derby-ul Chelsea – Manchester United. Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, scoşi din echipă pentru derby-ul cu Marius Șumudică. Toate meciurile tari sunt AICI 16:34 Lionel Messi a dat recital în St. Etienne – PSG 1-3. Starul argentinian a reuşit o performanţă uimitoare! Cum i-a încântat pe fani 16:03 Momente de groază pentru Neymar! Vedeta lui PSG a urlat de durere şi a fost scoasă de pe teren cu targa. Şeicii lui PSG au „îngheţat” când au văzut imaginile 15:56 FotoImagini apocaliptice din Anglia! Burnley – Tottenham, anulat din cauza ninsorii 15:15 Universitatea Craiova – FCSB | Gigi Becali, prima reacție după ce suporterii au primit acordul să rămână la stadion pe toată durata meciului. „Ajungeam de râsul lumii! I-a venit mintea la cap!” 15:13 LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FCSB, 20:15. Meci de foc pe „Ion Oblemenco”! „Elevul” Toni Petrea îl înfruntă pe „profesorul” Laurenţiu Reghecampf. Echipele probabile 14:59 Sergio Ramos debutează la PSG! Spaniolul e titular în meciul cu St. Etienne. Cum arată echipa parizienilor 14:33 Simona Halep, decizie radicală! Pierdere importantă din cauza pandemiei: „Mi-e teamă”. Anunţ important despre retragere 14:21 Horia Tecău, copleșit de emoții! Discurs fabulos după ce și-a anunțat retragerea din tenis. „Sunt împlinit!” 14:08 Simona Halep, cu lacrimi în ochi: „M-am emoţionat teribil”. Cuvinte uriaşe după retragerea lui Horia Tecău