Din informațiile AS.ro, Florin Tănase este dorit insistent în Franța. O echipă de prim rang din Ligue 1 e gata să pună pe masă 3.000.000 de euro, atât cât este clauza de reziliere a căpitanului de la FCSB. Pe lângă francezi, Tănase mai este dorit de Galatasaray, dar și de echipe din zona Golfului.
“E cel mai bun din Liga 1!”, susține Dumitru Dragomir. Tănase a fost aproape de a pleca de la FCSB și în perioada precedentă de transferuri. Atunci, Becali nu a dorit sub nicio formă să lase sub 5.000.000 de euro, deși a avut pe masă aproximativ 4.000.000 de euro.
Florin Tănase poate pleca pe 3.000.000 de euro
Golgheter în sezonul trecut, Tănase a semnat prelungirea contractului cu FCSB. „Decarul” vicecampioanei este cel mai bine plătit jucător din Liga 1. În noul contract, Tănase are și o clauza de reziliere, conform căreia poate pleca oricând pentru 3.000.000 de euro.
Tănase este și cel mai bine cotat jucător din Liga 1. Conform transfermarkt.com, căpitanul de la FCSB are o valoare de 5.000.000 de euro. Fostul șef de la LPF, Dumitru Dragomir, crede că Tănase s-ar plia excelent la Galatasary, acolo unde mai evoluează alți doi români, Cicâldău și Moruțan.
În acest sezon, Tănase a marcat 5 goluri și a reușit 4 pase decisive pentru colegii săi, în cele 13 meciuri jucate. Trebuie spus faptul că Tănase a fost indisponibil aproximativ două luni de zile, din cauza unei accidentări.
AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Cum poate lua Becali 3.000.000 de euro
- Ce jucător poate pleca de la FCSB
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona
- Pintilii îi calcă pe urme lui Rădoi! Ce ofertă neașteptată a primit după despărțirea de FCSB
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău
- Nicușor Dan a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a lipsit de la priveghiul lui Mircea Lucescu


































