Închide meniul

Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Atac fără menajamente la Răzvan Burleanu pe tema noului selecţioner: “S-a dus să îşi facă reclamă”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 3 decembrie 2021, 14:31

Comentarii
Mihai Stoica s-a dezlănţuit! Atac fără menajamente la Răzvan Burleanu pe tema noului selecţioner: S-a dus să îşi facă reclamă

Mihai Stoica, manager general FCSB, într-o conferință de presă / Antena Sport

Mihai Stoica dă de pământ pur şi simplu cu şeful Federaţiei Române de Fotbal, Răzvan Burleanu. Managerul general al roş-albaştrilor este total nemulţumit de tactica celor de la FRF care trebuie să caute un nou selecţioner după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipa naţională după ce i-a expirat contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica s-a dezlănţuit la adresa lui Burleanu

Mihai Stoica este foarte supărat din cauza manierii negocierilor pe care le duce FRF cu posibilii noi selecţioneri. Mai întâi, oficialul roş-albaştrilor a fost extrem de dur din cauza negicierilor cu Gică Hagi. ”Aia era clar că nu se putea face. Să-i propui lui Hagi ce? Lasă-ţi afacerea şi vino pe 20.000 (n.r. de euro pe lună). Hai, mă, să fim serioşi, asta e chiar… hai să ne luăm peste picior. Era clar că nu se putea”, a declarat Mihai Stoica, anunţă telekomsport.ro.

Oficialul celor de la FCSB nu este de acord nici cu anunţarea negocierilor cu antrenorul celor de la CFR Cluj, Dan Petrescu. ”Eu altceva nu înţeleg. De ce a trebuit neapărat să se ştie că se discută cu Petrescu dacă nu e clar? Eu cred că mai poate să fie şi o altă variantă. Mă duc şi vorbesc, dar eu pun pe altcineva, că eu am pe cineva oricând disponibil, dar arăt că am vorbit şi cu alţii. Poate zice nu ca nu e de acord Petrescu. Este lipsit de sens şi de logică să mergi şi să îţi faci reclamă că vorbeşti cu un antrenor care e sub contract cu un club”, a mai spus Stoica, conform sursei citate.

FRF, în căutarea unui nou selecţioner

Cei de la FRF sunt în căutarea unui nou selecţioner după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipa naţională după ce i-a expirat conctractul cu Federaţia Română de Fotbal. După ce au fost refuzaţi de către Gică Hagi şi Răzvan Lucescu, federalii s-au reorientat către Dan Petrescu. Îi mai au pe listă pe Adrian Mutu, Adrian Ursea sau Edi Iordănescu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:11 21 ian.
Nota primită de Cristi Chivu, după ce Inter a suferit al treilea eșec la rând în Champions League
23:50
Inter – Arsenal 1-3. Cristi Chivu, duş rece în Liga Campionilor. Vezi toate rezultatele: Scor şoc în Bodo/Glimt – Manchester City
23:50
Surpriză în grupa României la Europeanul de handbal. Campioana mondială și olimpică, învinsă la limită
23:28
Interul lui Cristi Chivu insistă pentru o “repatriere” de senzație. Colegul lui Dennis Man, dorit pe Meazza
22:56
Cum a justificat Pep Guardiola eşecul ruşinos cu Bodo/Glimt
22:54
Kylian Mbappe i-a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo! Gestul francezului după ce a marcat cu AS Monaco
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 3 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 4 UPDATERăsturnare de situaţie! Jucătorul dat la CFR Cluj a fost prezentat de rivala U Cluj 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Vlad Chiricheş e OUT de la FCSB! Jucătorul şi-a dat acordul pentru rezilierea contractului
Citește și