Mihai Stoica dă de pământ pur şi simplu cu şeful Federaţiei Române de Fotbal, Răzvan Burleanu. Managerul general al roş-albaştrilor este total nemulţumit de tactica celor de la FRF care trebuie să caute un nou selecţioner după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipa naţională după ce i-a expirat contractul.
Mihai Stoica s-a dezlănţuit la adresa lui Burleanu
Mihai Stoica este foarte supărat din cauza manierii negocierilor pe care le duce FRF cu posibilii noi selecţioneri. Mai întâi, oficialul roş-albaştrilor a fost extrem de dur din cauza negicierilor cu Gică Hagi. ”Aia era clar că nu se putea face. Să-i propui lui Hagi ce? Lasă-ţi afacerea şi vino pe 20.000 (n.r. de euro pe lună). Hai, mă, să fim serioşi, asta e chiar… hai să ne luăm peste picior. Era clar că nu se putea”, a declarat Mihai Stoica, anunţă telekomsport.ro.
Oficialul celor de la FCSB nu este de acord nici cu anunţarea negocierilor cu antrenorul celor de la CFR Cluj, Dan Petrescu. ”Eu altceva nu înţeleg. De ce a trebuit neapărat să se ştie că se discută cu Petrescu dacă nu e clar? Eu cred că mai poate să fie şi o altă variantă. Mă duc şi vorbesc, dar eu pun pe altcineva, că eu am pe cineva oricând disponibil, dar arăt că am vorbit şi cu alţii. Poate zice nu ca nu e de acord Petrescu. Este lipsit de sens şi de logică să mergi şi să îţi faci reclamă că vorbeşti cu un antrenor care e sub contract cu un club”, a mai spus Stoica, conform sursei citate.
FRF, în căutarea unui nou selecţioner
Cei de la FRF sunt în căutarea unui nou selecţioner după ce Mirel Rădoi a plecat de la echipa naţională după ce i-a expirat conctractul cu Federaţia Română de Fotbal. După ce au fost refuzaţi de către Gică Hagi şi Răzvan Lucescu, federalii s-au reorientat către Dan Petrescu. Îi mai au pe listă pe Adrian Mutu, Adrian Ursea sau Edi Iordănescu.
- Mihai Stoica s-a dezlănţuit
- Atac fără menajamente la Răzvan Burleanu pe tema noului selecţioner
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Biletele pentru primul meci al lui Gică Hagi pe banca României vor fi puse în vânzare pe 2 mai. Anunţul FRF
- Gică Hagi e al doilea cel mai bogat selecționer de pe planetă! Singurul antrenor care îi întrece averea “Regelui”
- Cosmin Contra nu a uitat că Gică Hagi a fost “critic” cu el. Ce spune despre viitorul lui la naţională: “Vom vedea”
- Geniul Gică Hagi! Dezvăluirea făcută de Ion Țiriac despre noul selecționer al României: “Vorbea singur”
- “Mulțumesc, România!” Mesajul “Regelui” Gică Hagi la 25 de ani de la retragerea din fotbal
































