“Este inima lui Galatasaray!” Turcii îl elogiază pe Alexandru Cicâldău: “Maestrul de la mijlocul terenului!”

Dragoș Vasile Publicat: 7 decembrie 2021, 15:00

Comentarii
Este inima lui Galatasaray! Turcii îl elogiază pe Alexandru Cicâldău: Maestrul de la mijlocul terenului!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Turcii îl elogiază pe Alexandru Cicâldău

Galatasaray a remizat cu Altay, scor 2-2, iar presa din Turcia consideră că echipa lui Fatih Termin a devenit “dependentă” de Alexandru Cicâldău. Jurnaliştii îl numesc pe mijlocaş “maestrul de la mijlocul terenului” şi anunţă că gruparea “Cim-Bom-Bom” este arma secretă a “Împăratului”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Absența lui Cicâldău, care nu a fost în lot din motive medicale, a dus la pierderea meciului. Valoarea mijlocașului român este înțeleasă mai bine atunci când lipsește. Cicâldău este cea mai importantă piesă a jocului de tranziție, care probabil este singura strategie a lui Galatasaray în acest sezon. Pe scurt, lui Galatasaray i-a lipsit maestrul de la mijlocul terenului, probabil inima jocului, și nimeni nu a înțeles ce a vrut să joace fără el”, scriu turcii de la TRT Spor.

Alexandru Cicâldău a fost unul dintre cei mai lăudaţi jucători în ultima perioadă. Cu Marseille, Cicâldău a avut cea mai solidă prestaţie de până acum în tricoul celor de la Galatasaray. De altfel, victoria în faţa francezilor a fost cea care a parafat calificarea trupei “Cim-Bom-Bom” în primăvara cupelor europene.

Alexandru Cicâldău, infectat cu COVID-19

Galatasaray Istanbul a anunţat, vineri, 4 decembrie, că un există un singur caz de COVID-19 la echipă. Clubul din Istanbul nu a dat numele jucătorului, însă presa din Turcia scrie că acesta este Alexandru Cicâldău.

„Testele PCR pentru COVID-19 realizate astăzi (n.r. vineri) de jucătorii noştri, staff-ul tehnic şi ceilalţi angajaţi în zona de performanţă … au evidenţiat un singur test pozitiv. Tratamentul şi carantina au fost iniţiate„, s-a precizat într-un comunicat al celor de la Galata.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:51

LIVE VIDEOFranța – Senegal 0-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Lovitură de teatru: Nicolas Jackson a lovit bara!

22:51

Lukas Zima a fost prezentat oficial de Petrolul! Durata contractului

22:45

Joao Paolo, mesaj direct la Lamine Yamal! Jucătorul FCSB-ului nu s-a ferit de cuvinte

22:22

FCSB transferă atacant! Mihai Stoica anunță “acordul”: “Mi-a dat Gigi OK-ul”

22:21

“E un jucător de bani mai mulţi!” Mihai Stoica, prima reacţie după transferul lui Darius Olaru la Union Saint-Giloise

21:34

Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham?! Spurs transferă un fundaş central de la Mondial cu peste 60 milioane €

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 4 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 5 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 6 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul
Citește și