Coşmar total pentru Marius Şumudică în Turcia! Echipa românului, învinsă în deplasarea cu Fener. Yeni Malatyaspor, „lanternă roşie” în Superlig

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 decembrie 2021, 19:52

Coşmar total pentru Marius Şumudică în Turcia! Echipa românului, învinsă în deplasarea cu Fener. Yeni Malatyaspor, „lanternă roşie în Superlig

Marius Șumudică a câștigat doar două meciuri la Yeni Malatyaspor în campionat

Futbol Arena

Marius Şumudică a ajuns la 9 meciuri consecutive fără victorie în Turcia cu cei de la Yeni Malatayspor. Nici în deplasarea de pe Sukru Saracoglu, cu Fenerbahce, trupa românului nu a avut nicio şansă. A luat bătaie şi a ajuns ultima în Turcia.

Coşmar total pentru Marius Şumudică în Turcia

Fenerbahce – Yeni Malatyaspor s-a terminat 2-0, iar echipa românului a ajuns lanternă roşie în Superlig. Goztepe care era ultima a reuşit un egal şi a depăşit echipa lui Marius Şumudică la golaveraj. Novak în minutul 10 şi Pelkas în minutul 74 au marcat golurile care au dus echipa românului la a noua partidă fără victrie în campionat şi ultima în clasament. Vineri, Yeni Malatyaspor a fost extrem de aproape de a obține prima victorie în campionat după o serie de 7 meciuri în care nu simțise gustul succesului. Echipa lui Șumudică a fost egalată în minutul 90+1 al meciului cu Kayserispor.

Yeni Malatyaspor, la trei puncte de salvare

Altay e prima echipă deasupra locurilor retrogradabile din Superlig, iar Yeni Malatyaspor e la doar 3 puncte în spatele acestei echipe, după 18 etape disputate în prima ligă din Turcia. De partea cealaltă, Fenerbahce e pe locul 4 în campionat, la un punct în spatele ultimei poziţii a podiumului ocupată de Basakşehir.

14:06 „Şumudică va dormi la stadion!” Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu! Când va fi anunţat noul antrenor de la Rapid 13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:08 LIVE VIDEOCoreea de Sud – România se dispută ACUM. „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, în AntenaPLAY 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă Vezi toate știrile