Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi! Românul nu a prins finalul meciului de Boxing Day. Ce note a primit după meciul cu St. Mirren

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 decembrie 2021, 21:03

Ianis Hagi este vedeta lui Rangers

Ianis Hagi, după un gol marcat pentru Rangers / Profimediaimages

Ianis Hagi nu este deloc în formă. A fost titular în meciul cu St. Mirren, câştigat de Glasgow Rangers cu 2-0, dar nu a impresionat cu nimic. Mai mult, a fost şi schimbat după 68 de minute, iar presa din Scoţia i-a dat note mici.

Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi!

La meci a fost prezent și tatăl său, Gheorghe Hagi, dar Ianis Hagi nu a strălucit în a doua zi de Crăciun. Cei de la thescottishsun.co.uk i-a acordat nota 6 pentru prestația de pe Ibrox, iar după cei de la Sofa Score, Ianis Hagi a avut o prestație modestă.

Nota: 6,4

După 68 de minute, antrenorul Giovanni van Bronckhorst l-a schimbat cu Scott Arfield. Chiar dacă internaţionalul român nu s-a remarcat, Glasgow Rangers continuă să facă legea în Scoţia. Wright a deschis scorul pentru Rangers în minutul 14, iar Morelos a majorat diferența în minutul 27. Aceasta este a 9-a victorie la rând în campionat pentru trupa de pe Iborx Park. Mai mult, campioana en-titre conduce detașat și în acest sezon. Rangers are 51 de puncte, iar rivala Celtic se află pe locul 2, cu 45 de puncte.

1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt