Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi! Românul nu a prins finalul meciului de Boxing Day. Ce note a primit după meciul cu St. Mirren

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 26 decembrie 2021, 21:03

Lui Ianis Hagi nu i-a priit Crăciunul. Românul a avut o prestaţie dezamăgitoare în etapa de Boxing Day din Scoţia. Glasgow Rangers a bătut-o cu 2-0 pe St. Mirren, dar internaţionalul român nu s-a evidenţiat cu nimic. Mai mult, a şi fost schimbat la mijlocul reprizei a doua.

Ianis Hagi, primul gol la Rangers după aproape trei luni

Ianis Hagi, după un gol marcat pentru Rangers / Profimediaimages

Ianis Hagi nu este deloc în formă. A fost titular în meciul cu St. Mirren, câştigat de Glasgow Rangers cu 2-0, dar nu a impresionat cu nimic. Mai mult, a fost şi schimbat după 68 de minute, iar presa din Scoţia i-a dat note mici.

Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi!

La meci a fost prezent și tatăl său, Gheorghe Hagi, dar Ianis Hagi nu a strălucit în a doua zi de Crăciun. Cei de la thescottishsun.co.uk i-a acordat nota 6 pentru prestația de pe Ibrox, iar după cei de la Sofa Score, Ianis Hagi a avut o prestație modestă.

Nota: 6,4

După 68 de minute, antrenorul Giovanni van Bronckhorst l-a schimbat cu Scott Arfield. Chiar dacă internaţionalul român nu s-a remarcat, Glasgow Rangers continuă să facă legea în Scoţia. Wright a deschis scorul pentru Rangers în minutul 14, iar Morelos a majorat diferența în minutul 27. Aceasta este a 9-a victorie la rând în campionat pentru trupa de pe Iborx Park. Mai mult, campioana en-titre conduce detașat și în acest sezon. Rangers are 51 de puncte, iar rivala Celtic se află pe locul 2, cu 45 de puncte.

aug.
23:10
Atanas Trică, reacţie savuroasă după ce a debutat la CSA Steaua împotriva tatălui său: „Mă întreba cum stau la cornere. Nu am dat din casă!”
9
aug.
22:34
Eugen Trică, după ce fiul său a debutat la CSA Steaua împotriva sa: „Mi-a fost frică atunci când a intrat! Mă gândeam: ‘Mă, tocmai mie să îmi dea gol?!'”
9
aug.
22:30
Fostul rapidist Ovidiu Herea, replică pentru ultrașii CSA Steaua: „Înjurăturile lor m-au motivat!”
9
aug.
22:10
Scandal în Ghencea! Un fan a sărit în teren pentru a se duce la fostul rapidist Ovidiu Herea
9
aug.
21:50
CSA Steaua – Metaloglobus 1-1. Start fals pentru echipa lui Daniel Oprița în noul sezon. Chipirliu a ratat un penalty în prelungiri
9
aug.
21:37
Mesajul transmis de Laszlo Balint după ce a fost demis de la Universitatea Craiova: „Dacă eșuezi, să nu renunți niciodată!”
9
aug.
21:28
Gigi Becali a anunţat când revine pe stadion: „Eu nu vin decât atunci! Fără nicio emoţie, la spectacol!”
9
aug.
20:52
FotoUmilința suferită de nepotul lui Gigi Becali și soția lui însărcinată: „Suntem ultima nație din Europa!”
9
aug.
20:32
FotoUltraşii CSA Steaua, revoltă în Ghencea la meciul cu Metaloglobus: „Demisia!” Gestul extrem al fanilor
FOTO
Ianis Hagi se distrează cu iubita în Mykonos. Cât de bine arată tânăra care l-a cucerit pe fiul „Regelui”. Imagini spectaculoase de pe „insula milionarilor”
Ianis Hagi şi Denis Alibec
Liga 1 • 14 iul., 14:57
Cum a reacţionat Ianis Hagi când a aflat de transferul lui Denis Alibec la Farul. Gică Popescu şi Gică Hagi, convinşi că au dat lovitura!