Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi! Românul nu a prins finalul meciului de Boxing Day. Ce note a primit după meciul cu St. Mirren

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 decembrie 2021, 21:03

Ianis Hagi este vedeta lui Rangers

Ianis Hagi, după un gol marcat pentru Rangers / Profimediaimages

Ianis Hagi nu este deloc în formă. A fost titular în meciul cu St. Mirren, câştigat de Glasgow Rangers cu 2-0, dar nu a impresionat cu nimic. Mai mult, a fost şi schimbat după 68 de minute, iar presa din Scoţia i-a dat note mici.

Prestaţie dezamăgitoare a lui Ianis Hagi!

La meci a fost prezent și tatăl său, Gheorghe Hagi, dar Ianis Hagi nu a strălucit în a doua zi de Crăciun. Cei de la thescottishsun.co.uk i-a acordat nota 6 pentru prestația de pe Ibrox, iar după cei de la Sofa Score, Ianis Hagi a avut o prestație modestă.

Nota: 6,4

După 68 de minute, antrenorul Giovanni van Bronckhorst l-a schimbat cu Scott Arfield. Chiar dacă internaţionalul român nu s-a remarcat, Glasgow Rangers continuă să facă legea în Scoţia. Wright a deschis scorul pentru Rangers în minutul 14, iar Morelos a majorat diferența în minutul 27. Aceasta este a 9-a victorie la rând în campionat pentru trupa de pe Iborx Park. Mai mult, campioana en-titre conduce detașat și în acest sezon. Rangers are 51 de puncte, iar rivala Celtic se află pe locul 2, cu 45 de puncte.

23:50 VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League 23:28 „E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic! 23:20 UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!” 23:12 „Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare! 23:01 Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!” 23:00 „Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare! 22:40 Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!” 22:32 „Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”! 22:11 „V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid 22:05 Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia! Vezi toate știrile