Închide meniul

Mirel Rădoi, dezvăluiri din perioada când a antrenat FCSB! De ce l-a dezamăgit Gigi Becali: “A spus că facem lucruri măreţe. Nu s-au întâmplat”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 26 decembrie 2021, 21:41

Comentarii
Mirel Rădoi, dezvăluiri din perioada când a antrenat FCSB! De ce l-a dezamăgit Gigi Becali: A spus că facem lucruri măreţe. Nu s-au întâmplat

Profimedia

Fostul selecţioner al României, Mirel Rădoi, a vorbit despre perioada când a fost antrenor la FCSB, în 2015. Imediat după retragerea din cariera de fotbalist, de la Al Arabi, Mirel Rădoi a acceptat oferta lui Gigi Becali de a devenit antrenor la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, dezvăluiri din perioada când a antrenat FCSB!

Nu a fost un mandat prea lung pentru Mirel Rădoi la echipa lui Gigi Becali. A plecat de la FCSB în noiembrie 2015, la doar câteva luni de când preluase echipa. Acum, Rădoi a dezvăluit discuţia pe care a avut-o cu naşul său când a preluat-o pe FCSB. “M-am grăbit, a fost o decizie mai mult cu inima, impulsivă, că m-a sunat atunci (n.r. – Gigi Becali), mi-a zis ce vrea să facă, eu i-am zis ce aş vrea eu să fac în cariera mea de antrenor, că aş vrea ca echipele mele să joace frumos, chiar dacă nu au rezultate, să incerce să joace frumos. El a spus că nu are antrenor, că suntem fin şi naş şi putem impreună, în familie, să facem lucruri măreţe, ceea ce, din punctul meu de vedere, nu s-au întâmplat”, a declarat fostul selecţioner, conform telekomsport.ro.

Marele regret al lui Mirel Rădoi

Mirel Rădoi regretă şi acum că nu şi-a continuat cariera de jucător în 2015. Putea continua ca fotbalist şi avea o ofertă tentantă în acel an. “Dar atunci a fost o reacţie impulsivă, atunci mai aveam, puteam să mai stau un an de zile în Qatar, puteam să merg un an de zile în India, aveam un salariu foarte mare şi practic campionatul dura trei luni de zile, plus o lună care era cantonamentul”, a adăugat Mirel Rădoi, conform sursei citate.

După ce s-a despărţit de FCSB, Mirel Rădoi a preluat echipa naţională de tineret, pe care a calificat-o la EURO de tineret din 2019, apoi a preluat echipa naţională mare a României, dar a ratat cu aceasta europeanul din 2020 şi barajele de Mondiale din 2022.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 9 sept.
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00 9 sept.
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și