Închide meniul

Care a fost, cu adevărat, relaţia dintre Mirel Rădoi şi Răzvan Burleanu: “Nu vreau să vorbesc de nimeni de rău, dar nu se pot compara! O să îmi iau multe bobârnace”

Antena Sport Publicat: 26 decembrie 2021, 8:37

Comentarii
Care a fost, cu adevărat, relaţia dintre Mirel Rădoi şi Răzvan Burleanu: Nu vreau să vorbesc de nimeni de rău, dar nu se pot compara! O să îmi iau multe bobârnace

Colaj Hepta / Instagram

Mirel Rădoi şi Răzvan Burleanu au colaborat excelent atât în manadatul pe care l-a avut antrenorul la naţionala de tineret, cât şi la cea de seniori. Rădoi spune că nu are ce să îi reproşeze preşedintelui Federaţiei. Rădoi a spus că nu există comparaţie între Burleanu şi fostul preşedinte al FRF, Mircea Sandu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a vorbit de relaţia cu Răzvan Burleanu

Prin ce o să spun, îmi voi lua bobârnace de la foarte multă lume. Ca om, Răzvan Burleanu este unul dintre cei mai deștepți oameni pe care i-am întâlnit în viața mea. În privința președintelui Burleanu, nu am avut nicio problemă cu el. Dacă am avut vreo doleanță, mi-a arătat că cel puțin încearcă ca lucrurile să se întâmple cum am cerut eu. Sunt sigur că dacă a fost așa cu mine, la fel a fost și cu ceilalți antrenori. 

Dacă lui nea Mihai (n.r. – Stoichiță, directorul tehnic) îi mai pot găsi câte o «chichiță», relația cu președintele, cel puțin din partea mea, a fost excelentă. Chiar și când ne-am întâlnit să discutăm pentru o nouă colaborare, mi-a înțeles foarte bine punctele de vedere. Pentru lucrul ăsta îl apreciez.

Eu l-am prins și pe Mircea Sandu. Nu vreau să vorbesc de nimeni de rău, dar nu se pot compara! Nu există comparație”, a spus Mirel Rădoi la telekomsport.ro.

Mirel Rădoi, dezvăluiri din interiorul naţionalei!

La aproape o lună de la finalul mandatului său, Mirel Rădoi iese la rampă cu dezvăluiri din interiorul naţionalei României. Fostul selecţioner este supărat şi acum din cauza ieşirii lui Mihai Stoichiţă, directorul tehnic FRF, din timpul meciului cu Islanda. ”La 0-0, el ţipa de sus: ‘Urcă!’. Era clar că, la 0-0, şi jucătorii noştri voiau să atace Islanda, dacă era egal sau pierdeam nu mai conta. Eu înţeleg că el are în continuare trăirile astea, dar i-am explicat că nu mai poate face asta. Iar eu nu accept de la nimeni să le spună jucătorilor mei ce să facă. Ai făcut-o o dată, de două ori, a treia oară nu mai poţi pentru că nu mai continui. El încă mai are lucrurile astea de antrenor, e greu să treacă în perioada următoare”, a spusi Mirel Rădoi, conform telekomsport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa H?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:07
Adrian Mutu știe cine ar trebui să pregătească echipa națională! Mesaj după 2-2 cu Cipru: “Asta cred!”
12:38
Kylian Mbappe, interviu despre viaţa de fotbalist: “Cu cât ai mai mulţi bani, cu atât ai mai multe probleme”
12:35
Ce i-a reproșat Sorin Cârțu lui Mircea Lucescu, după Cipru – România 2-2: “Incredibil! Cum e posibil?”
11:49
Reacţia lui Vlad Dragomir, după ce nu a fost convocat de Mircea Lucescu la naţională: “Nu am primit vreo explicaţie”
11:23
EXCLUSIVMotivul pentru care Mircea Lucescu nu îşi dă demisia după rezultatul ruşinos cu Cipru
10:48
Nicolae Stanciu, la pământ după Cipru – România 2-2: “Ne cerem scuze”. Ce a spus despre barajul de calificare la World Cup 2026
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial 3 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 4 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 5 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 6 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid
Citește și