EXCLUSIV

Eric de Oliveira îi face tactica noului selecţioner al României. “Cred că acum ar fi momentul potrivit să sacrificăm jucătorii mai în vârstă”

Antena Sport Publicat: 28 decembrie 2021, 19:28

Comentarii
Eric de Oliveira îi face tactica noului selecţioner al României. Cred că acum ar fi momentul potrivit să sacrificăm jucătorii mai în vârstă

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Am înţeles că Mutu e! Baftă lui Mutu! Cred că e capabil să facă treabă, numai că trebuie să schimbăm puţin mentalitatea la unii jucători. Cred că acum ar fi momentul potrivit să sacrificăm jucătorii mai în vârstă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Să vedem jucători care o să fie de folos în viitor. Eu cred că aşa se poate face treabă în România”, a spus Eric de Oliveira, în exclusivitate pentru Antena Sport.

FRF caută un nou selecţioner al României

Adrian Mutu este favoritul Federaţiei pentru postul de selecţioner, dar, azi, Burleanu şi Stoichiţă au zburat către Nisa. Se pare că vor mai exista discuţii şi cu Loţi Boloni şi, suprinzător, Adrian Ursea.

„Domnii Burleanu și Stoichiță pot merge unde cred de cuviință. Mă puneți într-o situație dificilă dacă-mi cereți să intrăm în amănunte și nu-mi doresc acest lucru. La revedere!„, a spus fost reacţia lui Ladislau Boloni pentru playsport.ro.

Răzvan Burleanu şi Mihai Stoichiţă, refuzaţi de nume uriaşe

Gică Hagi, Răzvan Lucescu şi Dan Petrescu sunt numele uriaşe care au refuzat oferta şefilor din FRF de a deveni selecţioner. Vizita din Franţa pentru a-l convinge pe Boloni este a doua pe care o fac cei doi ca să pună selecţioner. Stoichiţă şi Burleanu au fost şi la Salonic, după Răzvan Lucescu. Nici cu Dan Petrescu cei doi nu au avut noroc. „Bursucul” a preferat continue la CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Nume-surpriză pe lista FRF pentru postul de selecţioner

  • Adrian Mutu (42 de ani)
  • Ladislau Boloni 68 de ani)
  • Costel Gâlcă (49 de ani)
  • Liviu Ciobotariu (50 de ani)
  • Laurenţiu Reghecampf (46 de ani)
  • Daniel Isăilă (49 de ani)
  • Victor Piţurcă (65 de ani)
  • Edi Iordănescu (43 de ani)
  • Emil Săndoi (56 de ani)
  • Adrian Ursea (54 de ani)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:49 14 mai

VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român

0:30 14 mai

Cristi Chivu, prima reacție după ce a cucerit eventul cu Inter: „Câștigarea a două trofee nu este niciodată garantată”

0:09 14 mai

Manchester City nu renunță la titlu! Victorie clară în disputa cu Crystal Palace

0:01 14 mai

Coelho: “E important să stăm cu picioarele pe pământ!” Ce mesaj are pentru jucători înainte de finala din campionat

23:58

PSG, în formă maximă înaintea finalei UCL! Parizienii au câștigat titlul în Ligue 1

23:50

Nicuşor Bancu se aşteată la un meci greu în campionat, cu U Cluj: “Vin să-şi ia revanşa”

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 3 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 4 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă! 5 Luis Enrique s-a decis! Doi jucători, OUT de la PSG ca să-i facă loc unui atacant de vis 6 Scandal înaintea finalei Cupei României: fanii au ameninţat cu neprezentarea la Univ. Craiova – U Cluj. Ce s-a întâmplat
Citește și