Închide meniul

Dorinel Munteanu face praf decizia lui Ladislau Boloni de a refuza România: ”Nu putem vorbi de proiecte pe termen mediu-lung la națională, e o idioțenie”

Antena Sport Publicat: 13 ianuarie 2022, 12:11

Comentarii
Dorinel Munteanu face praf decizia lui Ladislau Boloni de a refuza România: ”Nu putem vorbi de proiecte pe termen mediu-lung la națională, e o idioțenie”

Ladislau Boloni / Profimediaimages

”E clar că s-a întâmplat ceva în acele negocieri. Nu știu care sunt punctele neacceptate de antrenor, eu eram convins că Loți Boloni va semna. Din păcate, dacă a refuzat, înseamnă că avem o singură variantă, de a continua cu antrenorii tineri, de la loturile U19, U21. Altă variantă nu văd.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorinel Munteanu l-a atacat pe Ladislau Boloni

Este posibil să se răzgândească, dar e greu, la cum îl știu pe Loți. Își creionează foarte bine contractul, clauzele. Este o situație delicată pentru fotbalul românesc. Dacă nici Loți, liber de contract, nu acceptă naționala, înseamnă că e o problemă.

Mi s-a părut puțin deplasat ca Loți să ceară 4 ani de contract. Mi se pare foarte mult, noi trebuie să ne gândim la actualitate, să calificăm echipa națională la următorul turneu final. Nu putem vorbi de proiecte pe termen mediu-lung la națională, e o idioțenie”, a spus Dorinel, la Pro X.

Ladislau Boloni ar fi refuzat oferta lui Răzvan Burleanu

Trei runde de negocieri au avut loc până acum între Loți și șefii FRF. Prima rundă de negocieri s-a derulat la Nisa, acolo unde antrenorul român a fost vizitat de şefii FRF. Următoarele runde de negocieri s-au purtat în România. Vineri, Boloni a mers la sediul FRF pentru a negocia contractul.

Ultima rundă de negocieri a avut loc luni, la un restaurant. Surse Antena Sport susţin că Răzvan Burleanu i-a făcut oferta finală lui Ladislau Boloni.

Reclamă
Reclamă

Boloni vrea contract pe 4 ani cu FRF

Din punct de vedere financiar, cele două părţi s-au înţeles. Boloni ar urma să aibă un salariu de 30 de mii de euro pe lună. Problemele sunt însă legate de durata contractului şi de numele colaboratorilor. FRF i-a propus lui Boloni un contract valabil pe 2 ani, ce are ca obiectiv calificarea echipei naţionale la EURO 2024.

În schimb, Ladislau Boloni îşi doreşte un contract pe 4 ani, timp în care să reconstruiască naţionala României. După mai mult timp de gândire, Boloni s-ar fi decis să refuze oferta lui Răzvan Burleanu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:02
După Sorana Cîrstea, Jaqueline Cristian a fost eliminată şi ea de la Wuhan! Românca, învinsă de Rybakina
18:53
Selecţionerul Moldovei a stârnit amuzamentul la conferinţă! L-ar vrea ca jucător pe Hagi: “Nu Ianis, Gică”
18:43
Anunț din Turcia despre revenirea lui Gică Hagi pe banca unei echipe: „Prioritatea noastră e un antrenor străin”
18:29
VideoGrand Prix, ediția 29: Antal Putinică și Cătălin Ghigea au analizat Marele Premiu din Singapore
18:13
EXCLUSIVMesajul selecţionerului Moldovei pentru Mircea Lucescu! Ce legătură are Lilian Popescu cu România
18:02
Probleme pentru Mircea Lucescu înaintea amicalului cu Moldova. „Tricolorul” venit accidentat la lot
1 EXCLUSIVImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat! 2 Cristi Chivu pregăteşte un transfer uriaş pentru România. Fundaşul naţionalei care ar semna cu Inter din ianuarie 3 Ilie Dumitrescu ştie cele cinci echipe care prind play-off-ul în Liga 1: “Una singură mai e! Greu rău de tot” 4 Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie 5 Scandal la Adunarea Generală a FRF! Răzvan Burleanu s-a enervat: “Sunteţi un maimuţoi” 6 Mircea Lucescu a făcut praf un tricolor, înainte de România – Moldova: “Nu s-a gândit la consecinţe! Inacceptabil”
Citește și