Închide meniul

”Noi nu vrem să beneficiem de o problemă a lor!” Giuleștenii sunt de acord ca derby-ul Universitatea Craiova – Rapid să se amâne. Ce i-a transmis Victor Angelescu lui Mihai Rotaru

Dragoș Vasile Publicat: 16 ianuarie 2022, 22:17

Reclamă
”Noi nu vrem să beneficiem de o problemă a lor!” Giuleștenii sunt de acord ca derby-ul Universitatea Craiova – Rapid să se amâne. Ce i-a transmis Victor Angelescu lui Mihai Rotaru

GEORGE FILIP/ MEDIAFAX FOTO

Giuleștenii sunt de acord ca derby-ul Universitatea Craiova – Rapid să se amâne

Victor Angelescu, finanțatorul giuleștenilor, este de acord ca duelul de sâmbătă seara să se amâne. Acestia i-a transmis lui Mihai Rotaru că este de acord cu propunerea sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Oficial nu sţiu să vă spun dar am discutat cu cei de la Craiova care vor să amâne meciul şi noi am fost de acord. Pentru că aşa ni se pare normal, trecem printr-o perioadă foarte grea. Noi nu vrem să beneficiem de o problemă a lor, noi vrem să jucăm cu Universitatea Craiova. 

Vrem să amânăm meciul cu două zile, mi se pare ceva normal. Eu cred ca şi suporterii vor aprecia. Pentru că e un derby adevărat. Trecem prin pandemia asta şi aşa este normal. Dar acum nu ţine doar de noi. 

Noi nu avem cazuri de COVID, la noi toţi jucătorii sunt vaccinaţi. Vom vedea ce se va întâmplă! Noi ne-am testat şi la întoarcere cu PCR şi suntem toţi negativi. A fost zbor direct şi asta ne interesa mai mult decât altceva. De asta am plecat toate echipele cu charter”, a declarat Victor Angelescu, potrivit telekomsport.ro.

Focar de COVID-19 la Universitatea Craiova

Oltenii tremură pentru play-off, iar Mihai Rotaru i-a decis viitorul lui Laurențiu Reghecampf. Patronul oltenilor a anunțat că are încredere deplină în antrenor, care se confruntă cu o mare problemă. Echipa a fost lovită din plin de COVID-19, iar în acest moment sunt nu mai puțin de 15 cazuri.

Reclamă
Reclamă

Houri, Bancu, Screciu, Koljic, Căpățână, Marius Constantin, Alex Crețu, Ionut Vînă şi Paul Papp se numără printre cei infectați. De asemenea, Florin Tene și Cristi Țermure, ambii în staff-ul lui Laurențiu Reghecampf, sunt și ei pozitivi.

“Sunt 14 jucători pozitivi, plus încă un membru al stafului. Totul este exponenţial. Varianta asta… Mâine o să facem din nou testare PCR.  Sunt cazuri asimptomatice, adică puţină durere în gât, puţin ochi roşii. Dacă nu ar fi fost testaţi toţi erau la antrenament”, a spus Mihai Rotaru.

El a precizat că gruparea va cere amânarea primului meci oficial din acest an dacă nu va avea numărul minim de 13 jucători apţi.

Reclamă

“Noi putem să cerem reprogramarea pentru luni, dacă nu luăm în calcul să cerem reprogramarea la o dată ulterioară. Avem şi accidentaţi, plus cei care sunt în afara lotului. 

Dacă nu avem 13 jucători valizi cerem amânarea. Noi am considera că este bine ca întreaga etapă să fie amânată, dacă se adeveresc zvonurile despre alte echipe. Toată lumea este extrem de prudentă la club”, a afirmat patronul oltenilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:05 14 apr.

LIVE VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors se joacă ACUM. Spectacol în NBA

23:58

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 3 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 4 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 5 Noi dezvăluiri şocante din scandalul pariurilor din Italia! Radu Drăguşin, implicat în plata de 40.000 de euro 6 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap
Citește și