Laszlo Balint a vrut să își dea demisia de la UTA Arad
Informația a fost dezvăluită de Bogdan Apostu, apropiat al celor de la UTA Arad. Alexandru Meszar, conducătorul ”Bătrânei Doamne”, nu a fost de acord.
„Nu e în pericol postul lui Balint. Vă spun în premieră. După meciul trecut, când a fost înjurat de unii dintre suporteri, Balint mi-a cerut să vorbesc cu conducerea, să-și prezinte demisia. Meszar nu a vrut să audă de așa ceva, pentru că echipa joacă și a avut ghinion”, a declarat Bogdan Apostu.
Laszlo Balint şi-a criticat dur jucătorii după Rapid – UTA 1-1
UTA este departe de play-off după al zecelea meci consecutiv fără victorie. Echipa lui Laszlo Balint a avut 1-0 şi om în plus o repriză, dar nu a reuşit să câştige. La final, antrenorul oaspeţilor şi-a criticat dur echipa.
„Şi eu mă aşteptam la ceva. Unii jucători s-au speriat de atmosfra din tribune. Fanii Rapidului au contribuit decisiv la rezultatul final. Trebuia să pasăm şi săî controlăm jocul. Nu ştiu ce s-a întâmplat la gol. În acel moment, o asemenea lipsă de marcaj e de neînţeles. Sunt dezamăgit de la cum au venit jucătorii de pe bancă.
Mingi greşite şi decizii incorecte. Să ne concentrăm la munca noastră. Trebuia să câştigăm acest joc. De mâine o luăm de la capăt. Jucătorii mei puteau mai mult. Aşteptam altceva de la repriza a doua. Am discutat altceva în vestiar. Am început foarte prost a doua repriză. E foarte important să rămânem perseverenţi şi consecvenţi”, a spus Balint.
- Rapid – UTA 1-1
- Laszlo Balint a vrut să își dea demisia
- Olanda - Suedia e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Germania - Coasta de Fildeș e sâmbătă, de la ora 23:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”































