David Miculescu este foarte dezamăgit de faptul că UTA este departe de play-off şi că nu a reuşit să câştige pe Arena Naţională, contra celor de la Rapid. Favoritul lui Gigi Becali nu a reuşit să-şi ducă echipa spre victorie, deşi arădenii au jucat o repriză cu un om în plus pe teren.
Favoritul lui Gigi Becali, la capătul răbdării
“Suntem foarte dezamăgiţi. Ratăm ocazii şi pe mingea a doua luăm gol. Suntem o echipă cu pretenţii. Cine nu vrea să câştige, dar din păcate nu am reuşit. Să fim realişti. Dacă nu marcăm din atâtea ocazii nu avem cum să câştigăm”, a spus David Miculescu la finalul partidei, conform digisport.ro.
Laszlo Balint şi-a criticat dur echipa
UTA nu mai bate pe nimeni de 10 partide, iar prezenţa în play-off rămâne un vis frumos pentru arădeni. Antrenorul Laszlo Balint şi-a criticat dur jucătorii la finalul meciului contra celor de la Rapid. “Şi eu mă aşteptam la ceva. Unii jucători s-au speriat de atmosfra din tribune. Fanii Rapidului au contribuit decisiv la rezultatul final. Trebuia să pasăm şi săî controlăm jocul. Nu ştiu ce s-a întâmplat la gol. În acel moment, o asemenea lipsă de marcaj e de neînţeles. Sunt dezamăgit de la cum au venit jucătorii de pe bancă. Mingi greşite şi decizii incorecte. Să ne concentrăm la munca noastră. Trebuia să câştigăm acest joc. De mâine o luăm de la capăt. Jucătorii mei puteau mai mult. Aşteptam altceva de la repriza a doua. Am discutat altceva în vestiar. Am început foarte prost a doua repriză. E foarte important să rămânem perseverenţi şi consecvenţi”, a spus Balint, conform sursei citate.
Florin Iacob, portarul oaspeţilor, era, la rândul său, extrem de dezamăgit. “Am vorbit ceva şi a ieşit altceva. E un pic de dezamăgire şi în vestiar că nu am reuşit să câştigăm cu un om în plus. Suntem departe, dar trebuie să adunăm puncte. Încă sunt speranţe, nu ne dăm bătuţi. Luptăm până la capăt, trebuie să demionstrăm asta şi pe teren. Sperăm ca cu Sepsi să câştigăm pentru că sunt trei puncte enorme”, a spus Florin Iacob.
- Favoritul lui Gigi Becali, la capătul răbdării
- Laszlo Balint şi-a criticat dur jucătorii
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































