Debut cu ghinion pentru Radu Drăguşin la Salernitana! Noua echipă a românului rămâne ultima în Serie A. Nu s-a impus în faţa unei contracandidate

Gabriel Zamfirescu Publicat: 8 februarie 2022, 8:37

Radu Drăgușin a debutat la noua sa echipă

Profimediaimages

Radu Drăguşin a debutat în tricoul celor de la Salernitana, după ce a fost împrumutat de Juventus la echipa de pe ultimul loc din Serie A. Fundaşul român a fost integralist în remiza cu Spezia, 2-2, o contracandidată la evitarea retrogradării.

Debut cu ghinion pentru Radu Drăguşin la Salernitana!

Radu Drăguşin a fost fundaş central alături de Fazio, omul care a comis unul dintre cele două penalty-uri din care oaspeţii au marcat. Echipa din Salerno a deschis scorul repede prin Verdi în minutul 3. Fazio a faultat însă în careu şi Manaj a egalat peste doar 9 minute. Verdi fost omul numărul unul al gazdelor. A reuşit dubla imediat, dar scorul final, 2-2, a fost stabilit încă din minutul 30 al meciului. Spezia a egalat după un nou penalty decis de VAR.

Salernitana lui Drăguşin, ultima în Serie A

Deşi Salernitana a dominat la toate capitolele şi partea secundă a partidei nu a mai reuşit să marcheze şi rămâne lanternă roşie în Serie A, cu 11 puncte, la nouă lungimi în urma lui Cagliari, formația aflată pe primul loc deasupra ”zonei roșii”. De partea cealaltă, Spezia ocupă locul 15, cu 26 de puncte. Acesta a fost primul meci al internaţionalului român, Radu Drăguşin, în tricoul lui Salernitana după ce acesta a fost împrumutat de Juventus la gruparea din Salerno. În prima parte a sezonului, Drăguşin a evoluat la Sampdoria.

12:21 Întâlnire Mircea Lucescu – Dan Şucu – George Copos pentru a-l convinge pe „Il Luce” să vină la Rapid 11:52 Andrea Compagno l-a pulverizat pe Mihai Stoica: „Nu ştiu cine este acest personaj!” Afirmaţii explozive ale atacantului italian 11:06 Mesajul celor de la FCSB, la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor de Steaua la Sevilla, în 1986 10:18 NEWS ALERTPerechea Ovidiu Ionescu – Bernadette Szocs s-a calificat la Jocurile Olimpice 2024. Lista românilor care merg la Paris 10:11 EXCLUSIVVictor Piţurcă a vorbit la 38 de ani de la Sevilla ’86 despre hegemonia Stelei: „A dominat timp de 4 ani Europa!” 9:51 VIDEOSamara şi Dragoman au pierdut cu Chen Meng şi Wang Manyu la Saudi Smash 2024. Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu au pierdut şi ei 9:39 Kyren Wilson s-a prăbuşit emoţional după ce a devenit campion mondial: „Părinţii mei și-au pus casa ipotecă pentru mine” 9:08 Oleksandr Pielieshenko a murit pe frontul din Ucraina! Halterofilul participase la Jocurile Olimpice de la Rio 8:56 Arabii nu i-au dat nicio şansă lui Gigi Becali! Transferul anunţat. Jucătorul, surprins pe aeroport 8:32 „Nu e plăcut că toată lumea te înjură!” Alexandru Băluţă a reacţionat după ce a fost huiduit de tot stadionul la Craiova Vezi toate știrile