Închide meniul

Alexandru Maxim, decisiv în Kasimpasa – Gaziantep 1-2. Românul și-a calificat echipa în sferturile Cupei Turciei

Alexandru Ivan Publicat: 8 februarie 2022, 16:23

Comentarii
Alexandru Maxim, decisiv în Kasimpasa – Gaziantep 1-2. Românul și-a calificat echipa în sferturile Cupei Turciei

Alexandru Maxim, într-un meci disputat de Gaziantep / Profimedia

Gaziantep s-a calificat, marţi, în sferurile de finală ale Cupei Turciei, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Kasimpaşa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Maxim a calificat-o pe Gaziantep în sferturile Cupei Turciei

Maxim a marcat în minutul 81, din penalty, golul victoriei oaspeţilor.

Ben Ouanes a deschis scorul, în minutul 31, pentru gazde, iar Figueiredo a egalat, în minutul 42.

Mijlocaşul român a intrat pe teren, în minutul 71, în locul lui Soyalp. Tot la Gaziantep, Alin Toşca a fost titular şi a părăsit terenul la pauză, fiind înlocuit de Merkel.

Reclamă
Reclamă

Pentru Maxim a fost al șaselea gol stagional, în toate competițiile. Românul are în cont și patru assist-uri.

Alexandru Maxim, evoluție fabuloasă în Gaziantep – Sivasspor 5-1

Alexandru Maxim a fost la înălțime și în ultimul meci de campionat al lui Gaziantep. scor 5-1 cu Sivasspor. Românul a înscris un gol, a avut 58 de atingiri, a greșit doar 10 pase și a fost notat cu 7.5.

Reclamă

Alexandru Maxim, al doilea golgheter al lui Gaziantep

Alexandru Maxim are parte de un nou sezon bun în tricoul celor de la Gaziantep. Românul are șase goluri și patru pase decisive în cele 19 partide jucate pentru Gaziantep în toate competițiile.

Maxim este al doilea golgheter al echipei, după portughezul Figueiredo, care are în cont opt goluri. Maxim este cotat la 3 milioane de euro și a venit la Gaziantep în 2020, de la Mainz.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 1 nov.
Mihai Stoica, stupefiat după victoria FCSB-ului cu “U” Cluj: “E ireal”
23:55 1 nov.
VIDEOVitoria Guimaraes – Benfica 0-3. “Vulturii” lui Mourinho se apropie de rivale
23:26 1 nov.
Elias Charalambous l-a remarcat după 2-0 cu U Cluj: „Suntem fericiți că se descurcă bine”
23:18 1 nov.
Florin Cernat, director sportiv de la FCSB! De ce mai depinde mutarea? Gigi Becali: “Nu fac asta”
23:17 1 nov.
FCSB are pe masă o ofertă de 7 milioane de euro pentru Daniel Bîrligea. Anunțul făcut de Gigi Becali
23:15 1 nov.
Cristiano Bergodi nu s-a ferit de cuvinte: „Meciul s-a terminat după neglijența lui”
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Gigi Becali a dat lovitura: 6 milioane de euro! Veste fantastică, înaintea meciului cu U Cluj 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show” 6 El este înlocuitorul lui Patrick Vieira la Genoa! Decizia luată de Dan Șucu
Citește și