Alexandru Maxim, decisiv în Kasimpasa – Gaziantep 1-2. Românul și-a calificat echipa în sferturile Cupei Turciei

Alexandru Ivan Publicat: 8 februarie 2022, 16:23

Alexandru Maxim, decisiv pentru Gaziantep

Alexandru Maxim, într-un meci disputat de Gaziantep / Profimedia

• Alexandru Maxim, decisiv în Kasimpasa – Gaziantep 1-2
  • Românul și-a calificat echipa în sferturile Cupei Turciei

Gaziantep s-a calificat, marţi, în sferurile de finală ale Cupei Turciei, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Kasimpaşa.

Alexandru Maxim a calificat-o pe Gaziantep în sferturile Cupei Turciei

Maxim a marcat în minutul 81, din penalty, golul victoriei oaspeţilor.

Ben Ouanes a deschis scorul, în minutul 31, pentru gazde, iar Figueiredo a egalat, în minutul 42.

Mijlocaşul român a intrat pe teren, în minutul 71, în locul lui Soyalp. Tot la Gaziantep, Alin Toşca a fost titular şi a părăsit terenul la pauză, fiind înlocuit de Merkel.

Pentru Maxim a fost al șaselea gol stagional, în toate competițiile. Românul are în cont și patru assist-uri.

Alexandru Maxim, evoluție fabuloasă în Gaziantep – Sivasspor 5-1

Alexandru Maxim a fost la înălțime și în ultimul meci de campionat al lui Gaziantep. scor 5-1 cu Sivasspor. Românul a înscris un gol, a avut 58 de atingiri, a greșit doar 10 pase și a fost notat cu 7.5.

Alexandru Maxim, al doilea golgheter al lui Gaziantep

Alexandru Maxim are parte de un nou sezon bun în tricoul celor de la Gaziantep. Românul are șase goluri și patru pase decisive în cele 19 partide jucate pentru Gaziantep în toate competițiile.

Maxim este al doilea golgheter al echipei, după portughezul Figueiredo, care are în cont opt goluri. Maxim este cotat la 3 milioane de euro și a venit la Gaziantep în 2020, de la Mainz.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

28
mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:50
LIVE VIDEOEliza Samara – Wang Yidi (ACUM, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Curg ofertele pentru Denis Drăguş
Fotbal extern • 27 mart., 16:27
Curg ofertele pentru Denis Drăguş! Cinci echipă se luptă pentru semnătura „tricolorului”: „4-5 milioane de euro!”
Marius Şumudică îşi anunţă revenirea în fotbal
Fotbal • 20 mart., 14:21
Marius Şumudică îşi anunţă revenirea în fotbal: „Îmi e foame de trofee!” Unde e gata să antreneze
Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Denis Drăguş a ratat incredibil
Fotbal extern • 17 mart., 14:27
Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Denis Drăguş a ratat incredibil. Florin Niţă a făcut penalty în Rizespor – Gaziantep