Închide meniul

Lovitură pentru Astra! Un jucător de bază a fost declarat liber de contract de comisii! E dorit de două echipe din Liga 1

Antena Sport Publicat: 23 februarie 2022, 14:52

Lovitură pentru Astra! Un jucător de bază a fost declarat liber de contract de comisii! E dorit de două echipe din Liga 1

Facebook Astra Giurgiu

Riza a fost declarat liber de contract de către comisii. Tânărul fundaș a reclamat faptul că nu a fost plătit de peste șase luni. Robert Riza poate semna astfel cu orice echipă, iar, din informațiile AS.ro, acesta este dorit de două cluburi importante din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
  • Robert Riza are 22 de ani și este cotat la 75.000 de euro de transfermarkt.com.

Situația la Astra este din ce în ce mai grea. Angajații sunt neplătiți de luni bune. Jucătorii au refuzat de mai multe ori să se antreneze, deoarece nu există personal care să le spele echipamentele. Din câte se pare, datoriile echipei din Giurgiu se ridică la câteva milioane de euro, iar clubul riscă să dispară.

Astra l-a adus pe Dragoș Firțulescu

Chiar dacă au mari probleme financiare, cei de la Astra au dat o lovitură de imagine pe piața transferurilor. Giurgiuvenii l-au adus pe Dragoș Firțulescu. Olteanul era liber de contract, iar în momentul de față locuiește la Ruse.

Firțulescu a semnat până în vară cu Astra, deși a avut oferte din Kazahstan și Maldive. Fostul jucător al Craiovei a preferat să rămână alături de familie, fiind proaspăt tătic.

Am semnat cu Astra, sunt fericit! Sunt la 15 minute de stadion, chiar dacă locuiesc la Ruse! Mulțumesc, domnului președinte, Costea Marian, și domnului Buduru, care a vrut încă din iarnă sa vin. Îmi place grupul, îl cunosc și pe Gabi Matei. Sper să facem o figură frumoasă și să nu ne gândim la ce probleme sunt”, a spus Firțulescu pentru AntenaSport, acum ceva timp.

Reclamă
Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:35

„Nu am mai spus-o la nimeni”. Ce discuție a purtat Louis Munteanu cu Dan Petrescu, înainte să semneze cu CFR Cluj. Sfatul primit

10:16

All-Star Game 2026, SUA vs restului lumii

10:08

Atuul lui Mircea Lucescu în faţa lui Ralf Rangnick, înainte de Austria – România

10:07

Neluțu Varga face un nou transfer la CFR Cluj. Întăriri pentru Dan Petrescu după plecarea lui Daniel Graovac la FCSB

9:30

„Ca Benzema la Real Madrid”. Mihai Stoica a dezvăluit cum l-a convins Gigi Becali pe Denis Alibec să revină la FCSB

9:16

VIDEOFlorida Panthers – Edmonton Oilers 3-4. Victorie dramatică în overtime în primul meci din finala Cupei Stanley

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și