Închide meniul

Rusia a atacat Ucraina | “Plâng şi mă rog!” Ruslan Malinovskyi a cedat după ce a văzut imaginile dramatice din ţara sa: “Cum poate fi oprit acest coșmar?”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 24 februarie 2022, 18:38

Comentarii
Rusia a atacat Ucraina | Plâng şi mă rog! Ruslan Malinovskyi a cedat după ce a văzut imaginile dramatice din ţara sa: Cum poate fi oprit acest coșmar?

Imagini teribile din Ucraina / Foto: Profimedia Images

Mijlocaşul în vârstă de 28 de ani de la Atalanta a izbucnit în plâns când a văzut imaginile dramatice din ţara sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Plâng și mă rog pentru țara mea, casa mea, oamenii mei. Știrile venite din Rusia nu spun adevărul. Ei susțin că protejează estul de noi, dar ei ne-au atacat. E o crimă împotriva umanității. Cum poate fi oprit acest coșmar?“, a transmis Ruslan Malinovskyi.

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Rusia a atacat Ucraina | Mesaj macabru la adresa lui Vladimir Putin

Oleksandr Zinchenko, căpitanul naţionalei Ucrainei, îi doreşte moartea lui Vladimir Putin, într-o postare ştearsă de pe Instagram, după ce Rusia a atacat Ucraina la primele ore ale dimineţii de joi, informează mirror.co.uk. Oleksandr Zinchenko a scris că speră că Vladimir Putin va avea parte de „cea mai dureroasă moarte”, cu cea mai mare de suferinţă.

Jucătorul de 25 de ani l-a făcut pe Putin „mizerie” şi s-a plâns că mesajul său a fost eliminat de reţeaua de socializare.

„Sper sa crapi de cea mai chinuitoare moarte posibila, mizerie ce esti!”, a fost mesajul complet al lui Zinchenko. Indignarea fotbalistului vine după ştirile de joi dimineaţă, conform cărora Rusia a lansat rachete şi bombe asupra unor ţinte de pe teritoriul ucrainean, iar tancurile sale au trecut graniţa cu Belarus pentru invada Ucraina.

Reclamă
Reclamă

Gafă uimitoare făcută de UEFA la câteva ore după ce Rusia a invadat Ucraina

Rusia a invadat Ucraina în această dimineaţă, iar, la câteva ore distanţă, UEFA a comis o gafă incredibilă. Pe reţelele sociale a fost postat un mesaj total nepotrivit cu situaţia din ţara vecină.

„O zi de joi fericită, pentru toată lumea!”, a fost mesajul postat pe contul UEFA Europa League, care a vrut să facă referire la meciurile care se vor desfăşura în această seară.

Rusia a invadat Ucraina | Mesajul realist al lui Mircea Lucescu, de lângă Kiev

Rusia a invadat Ucraina și Mircea Lucescu a avut o primă reacție. Antrenorul român se află lângă Kiev, la baza de pregătire a lui Dinamo.

Reclamă

Il Luce nu va putea pleca cu avionul spre România, aeroportul Bila Tserkava fiind deja bombardat. Lucescu a trimis un mesaj realist din țara vecină.

„Chiar dacă vedem acele imagini la TV, trebuie să rămânem liniștiți pentru că nu e chiar așa rău. În acest moment ne aflăm în cantonament.”, a spus Mircea Lucescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
7:15
VideoSuperMondial | Florin Răducioiu, interviu cu galacticul Guti: “Hagi era un model pentru noi. România merită să revină la Mondial”
0:40
EXCLUSIV“Plecăm cu un gust amar” Denis Drăguş, dezamăgit după Cipru – România 2-2: “Credem până la final”. Mesaj pentru Lucescu
0:40
“Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2!
0:38
Ce șanse mai are România pentru calificarea la Campionatul Mondial. Culoar infernal chiar și la baraj
0:20
EXCLUSIVMircea Lucescu se gândeşte să părăsească naţionala după egalul cu Cipru: “Sunt foarte dezamăgit, nu mă aşteptam”
0:14
“Nu îmi explic!” Mircea Lucescu şi-a criticat jucătorii, după Cipru – România 2-2: “Le-au îngheţat picioarele”
1 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial 2 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 3 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 4 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 5 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid 6 Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
Citește și