Elina Svitolina, devastată de războiul din Ucraina: „Nu este uşor să-mi văd soţia plângând în fiecare seară”. Dezvăluirea emoționantă a lui Gael Monfils

Cosmin Cioboată Publicat: 15 martie 2022, 18:58

Comentarii
Elina Svitolina, devastată de războiul din Ucraina: „Nu este uşor să-mi văd soţia plângând în fiecare seară. Dezvăluirea emoționantă a lui Gael Monfils

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gael Monfils a dezvăluit momentele teribile prin care trece soția sa, ucraineanca Elina Svitolina, afectată de războiul declanșat de Rusia în țara sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elina Svitolina, devastată de războiul din Ucraina: „Nu este uşor să-mi văd soția plângând în fiecare seară!”. Dezvăluirea lui Gael Monfils

„Nu este uşor să-mi văd soţia plângând în fiecare seară, sunt momente grele, dar sunt alături de ea în fiecare zi. Familia ei este a doua mea familie, aş face orice pentru ei, ca să fie în siguranţă.

Este greu de descris tot ce se întâmplă, pare o nebunie. Încercăm să gestionăm situaţia cât mai bine, eu încerc să fiu omul de care Elina are nevoie.”, a spus Gael Monfils, citat de Marca.

Francezul Gael Monfils, locul 28 ATP şi cap de serie numărul 26, l-a eliminat, luni, în turul trei la Indian Wells, pe rusul Daniil Medvedev. Monfils va evolua în optimi cu spaniolul Carlos Alcaraz, locul 19 ATP şi cap de serie numărul 19.

Război în Ucraina | Elina Svitolina va dona 5.000 de euro Armatei din țara sa, după eliminarea de la Monterrey

Extrem de afectată de războiul declanșat de Rusia în țara sa, Elina Svitolina a promis că va dona toți banii pe care îi va câștiga la următoarele turnee către Armata din Ucraina.

Reclamă
Reclamă

Prima sumă pe care jucătoarea ucraineancă o va trimite în țara sa este cea câștigată la turneul de la Monterrey, în valoare de 5.000 de euro.

Svitolina, deținătoarea trofeului, a fost eliminată în sferturi de Camila Osorio, scor 1-6, 7-5, 7-6(5).

Clasată pe locul 15 WTA, Svitolina a jucat la turneul din Mexic într-un echipament galben-albastru, reprezentând culorile drapelului Ucrainei.

Reclamă

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Ce s-a întâmplat la fileu după ce Elina Svitolina a spulberat-o pe Anastasia Potapova

În primul tur de la Monterrey, Elina Svitolina a acceptat cu greu să joace meciul cu Anastasia Potapova, din cauza războiului din Ucraina. WTA i-a acceptat condițiile, iar adversara ei nu a avut însemnele Rusiei pe echipament, în timpul partidei pe care Elina a câștigat-o cu un categoric 6-2, 6-1.

La final, chiar dacă fanii s-ar fi gândit că la fileu nu va avea loc o strângere rece de mână, lucrurile nu au stat așa. Elina Svitolina a așteptat-o pe Potapova cu mâna întinsă, ea conștientizând că Anastasia nu are nicio vină pentru ce se întâmplă acum în Ucraina.

Rusoaica i-a strâns mâna și i-a spus câteva cuvinte, înainte ca Elina să îi salute pe fanii din tribune, având mâna la inimă. Evident, Svitolina a avut un echipament în culorile Ucrainei. ”Mâna la inimă”, a fost și mesajul WTA.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:28

Farul, eliminată din Cupa României! Rușine uriașă pentru constănțeni. Ce echipe s-au mai calificat în grupe

19:16

Neluţu Varga s-a săturat! Anunţul categoric despre situaţia de la CFR Cluj: „Vreau ca lumea să înţeleagă”

19:06

Ruptură totală la Atletico Madrid: în zi de meci, Julian Alvarez și-a anunțat decizia. Argentinianul, furios pe conducere

18:42

Bayern Munchen, gata să dea lovitura verii! Decizia luată de conducere după problemele lui Jamal Musiala

18:31

Răsturnare de situaţie la CSA Steaua! MApN a returnat cea mai mare parte a banilor după reducerea bugetului

18:16

Mamadou Thiam și-a găsit echipă după plecarea de la FCSB! Unde va evolua fotbalistul de 31 de ani

1 Ce lovitură! Un atacant cu 11 goluri în 10 meciuri vine în Liga 1 2 Jamal Musiala a leșinat din nou! Clipe de coșmar în decurs de câteva zile pentru starul lui Bayern Munchen 3 Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher” 4 Foto„Am divorțat de cea mai frumoasă femeie de pe planetă!” Adevărul a ieșit la iveală abia acum! 5 E gata! Ioan Varga renunță la CFR Cluj și a anunțat numele noului președinte: „Mi-a ajuns și m-am săturat!” 6 Ce suspendare a primit Daniel Pancu, după ce a fost eliminat în Rapid – Dinamo 0-1
Citește și