Închide meniul

Cum s-a răsfățat Simona Halep după ce a eliminat-o pe Sorana Cîrstea de la Indian Wells

Alexandru Ivan Publicat: 15 martie 2022, 23:53

Cum s-a răsfățat Simona Halep după ce a eliminat-o pe Sorana Cîrstea de la Indian Wells

Profimedia

Simona Halep s-a răsfățat după ce a învins-o pe Sorana Cîrstea la Indian Wells. Simo a primit aprobare de la nutriționist să servească un desert.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cum s-a răsfățat Simona Halep după ce a eliminat-o pe Sorana Cîrstea de la Indian Wells

Simo nu a fost pretențioasă. Halep a mâncat o înghețată pe băț. Simona a fost încântată după victoria cu Sorana Cîrstea.

Instagram Simona Halep

În urma succesului împotriva conaționalei sale, Simona va încasa un premiu în valoare de 152.355 de euro. În următoarea rundă, Simona Halep va da piept cu Petra Martic (79 WTA). Croata a trecut în optimi de Liudmila Samsonova, scor 7-6(6), 6-4.

Simona Halep, prima reacţie după ce s-a calificat în sferturi la Indian Wells

Simona Halep a învins-o pe Sorana Cîrstea, scor 6-1, 6-4, şi a câştigat duelul 100% românesc din optimile de la Indian Wells. La final, „Simo” a dezvăluit reţeta succesului din confruntarea cu conaţionala sa.

Simona a câştigat confruntarea cu Sorana Cîrstea la capătul unui meci care a durat o oră şi 24 de minute. La final, „Simo” a lăudat prestaţia Soranei Cîrstea şi le-a transmis un mesaj special fanilor din America, care au încurajat-o pe parcursul duelului.

Reclamă
Reclamă

„M-am bucurcat să joc aici, m-am simţit ca acasă. Le mulţumesc tuturor. Nu a fost un meci uşor. E mereu greu să joci împotriva unei sportive din România.

Chiar dacă mi-am pierdut returul în setul doi, m-am simţit încrezătoare până la final şi am reuşit să câştig. Toată lumea e fericită şi îmi dă o stare foarte bună!”, a declarat Simona Halep la finalul meciului cu Sorana Cîrstea.

Simona Halep, bilanţ uluitor după victoria cu Sorana Cîrstea

În urma succesului cu Sorana Cîrstea, Simona a ajuns la 18 victorii în faţa adversarelor din România. În 2010, Sorana Cîrstea o învingea pe Simona Halep, în calificările de la Cincinnati şi trecea la conducere la directe, 2-1.

Reclamă

De atunci cele două s-au mai întâlnit în această seară, la Indian Wells, dar Halep s-a mai duelat cu sportive din România.

Cel mai des a întâlnit-o în ultima perioadă pe Elena Ruse, pe care a bătut-o de trei ori, fără să piardă niciun set, la Cluj Napoca 2021, Melbourne Summer Set 1 2022 şi Dubai 2022.

O altă jucătoare din România care a făcut cunoştinţă cu forţa Simonei este Irina Begu. Simo o conduce cu 8-0 la directe, şi a pierdut un singur set, 0-6, la Madrid 2016.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:08

LIVE VIDEOAustria – România 2-0. Ghinion uriaş pentru tricolori! Şutul lui Sabitzer a fost deviat de Popescu şi a intrat în poartă

22:54

VideoPrimul gol al Austriei în aceste preliminarii pentru Mondial! Gregoritsch a deschis scorul cu România

22:46

VideoNicolae Stanciu va rata meciul naţionalei cu Cipru! Căpitanul tricolorilor e suspendat

22:42

VIDEOHoraţiu Moldovan, “eroul” României în meciul cu Austria. Parade uriaşe ale portarului român

22:37

VideoAustria s-a bucurat ca FCSB, după golul din meciul cu România! Melodia care a răsunat la Viena

22:17

VideoJurnal AntenaSport | Lupte grele la Dinamo, pentru pregătirea trupelor speciale

1 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 2 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și