Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali, prima reacţie după FC Argeș – FCSB 2-3. Patronul roş-albaştrilor, convins că are parte de ajutor divin: “Aşa e semnalul din partea Domnului, că vrea să ne dea nouă titlul”

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 martie 2022, 10:25

Comentarii
Gigi Becali, prima reacţie după FC Argeș – FCSB 2-3. Patronul roş-albaştrilor, convins că are parte de ajutor divin: Aşa e semnalul din partea Domnului, că vrea să ne dea nouă titlul

Profimedia

Gigi Becali a avut o primă reacţie, în exclusivitate pentru AS.ro, după FC Argeș – FCSB, scor 2-3, meci din etapa a 2-a a play-off-ului Ligii 1. Patronul vicecampioanei a început să spere din nou la titlu după ce echipa lui a obţinut victoria la ultima fază a confruntării din Trivale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Roș-albaștrii s-au apropiat la 5 puncte de liderul CFR Cluj, după ce s-au impus în minutul 90+4. Andrei Dumiter a marcat primul gol din 2022 şi a salvat echipa lui Toni Petrea. Gigi Becali e convins că are parte de ajutor divin şi le-a transmis un mesaj vehement rivalilor din Gruia.

Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 2-3: “Dumnezeu e cu noi!”

Titlul el e pierdut. Numai dacă Dumnezeu vrea să-l dea. Dacă Dumnezeu vrea să-l dea, e posibil să-l dea. Dacă dai gol la ultima secundă, la ultima fază a meciului, înseamnă că Dumnezeu e cu noi. Aşa e semnalul din partea Domnului. El era pierdut!

Suntem la mâna noastră, dar trebuie să baţi Craiova şi CFR Cluj. Nu? Trebuie să batem Craiova şi CFR… şi Craiova să-i bată pe ei (n.r. pe CFR Cluj). Titlul a fost pierdut, la ora asta numai Domnul dă! Dumnezeu aşa a arătat, că vrea să ni-l dea nouă“, a declarat Gigi Becali în exclusivitate pentru AS.ro.

Pentru FCSB urmează două meciuri acasă, cu Universitatea Craiova şi FC Voluntari. După are derby-ul care poate conta decisiv în lupta pentru titlu, în Gruia, cu CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

FC Argeș – FCSB 2-3. Toni Petrea a câștigat la Pitești, dar nu-și mai face calcule pentru titlu: „Chiar nu vreau!”

Toni Petrea s-a arătat mulțumit de victoria in-extremis de pe terenul lui FC Argeș. Totuși, tehnicianul FCSB-ului a evidențiat că nu i-a plăcut faptul că echipa sa a fost egalată de două ori.

Petrea a recunoscut că nu vrea să se mai gândească la lupta pentru titlu, cu CFR Cluj. Antrenorul “roș-albaștrilor” vrea să ia meciurile pas cu pas.

Important e că am câştigat. Am avut şi un om în plus. Am avut şi penalty-ul acela… Mă bucur că am reuşit să marcăm, să câştigăm. Trei puncte după un meci frumos, cu de toate, faze de poartă, penalty-uri, cartonaş roşu. Sper să o ţină tot aşa cei de la FC Argeş.

Reclamă

Am ajuns în situaţia de a fi egalaţi de două ori, e păcat de efort, de munca depusă, să luăm două goluri cadou. Trebuie să fim mai atenţi în unele momente.

Chiar nu vreau să mă mai gândesc la acest lucru (n.r. – lupta la titlu). De câte ori ne-am gândit și am făcut calcule, nu am reuşit să câştigăm noi meciurile. Am vorbit şi cu jucătorii să luăm meci cu meci. Vedem ce se va întâmpla în continuare.

A fost un meci aspru, s-a văzut o dorinţă din partea lor. Se motivează în plus, trebuie să ne obişnuim”, a declarat Toni Petrea la finalul meciului din Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:36
LIVE SCOREOlympiacos – Pafos 0-0, cu Istvan Kovacs la centru! Vlad Dragomir, titular. Pauză în primele meciuri ale serii
20:36
VideoJurnal Antena Sport | Românii sunt lei în Anglia
20:33
VideoJurnal Antena Sport | Pirații din Filipine
20:27
“O rușine”. Răzvan Lucescu și jucătorii de la PAOK, “făcuți praf” de suporteri. Ce a strigat galeria
20:23
Istvan Kovacs a eliminat un jucător de la Pafos, în meciul cu Olympiacos! Bruno a văzut 2 „galbene” în 11 minute
19:45
EXCLUSIVValeriu Iftime i-a dat replica lui Mihai Stoica: “Asta e ideea”. Ce i-a “urat” FCSB-ului înainte de meci
1 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 2 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 5 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și