Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Janos Szekely, genial când a fost întrebat de ”contractul pe viață” promis de Gigi Becali. ”M-au sunat de la FISC. Le-am spus `mai sunt niște băieți cărora le-a fost promis, să-i sunați și pe ăia!`”

Dan Roșu Publicat: 31 martie 2022, 11:28

Comentarii
Janos Szekely, genial când a fost întrebat de ”contractul pe viață” promis de Gigi Becali. ”M-au sunat de la FISC. Le-am spus `mai sunt niște băieți cărora le-a fost promis, să-i sunați și pe ăia!`”

gsp.ro

Janos Szekely este primul jucător despre care Gigi Becali a spus că va primi contract pe viață la Steaua. Fostul jucător, ajuns la 38 de ani, s-a amuzat teribil în cadrul emisiunii AS.ro LIVE, când a fost întrebat dacă mai intră bani din ”celebrul” contract.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Din contractul ăla încă mai intră bani lunar. M-au sunat și pe mine (n.r. – de la FISC) și le-am spus că nu mai sunt de mult timp la echipă. Dar vă mai spun ceva, mai sunt niște băieți cărora le-a fost promis contract pe viață, să-i sunați și pe ăia”, a spus Szekely, în cadrul emisiunii AS.ro LIVE.

Janos Szekely nu a rămas chiar pe viață la Steaua. Venit de la Oțelul Galați, în 2008, pentru 1.5 milioane de euro, a plecat din Ghencea trei ani mai târziu la Volga Novgorod.

Janos Szekely, ”contract pe viață” de la Gigi Becali

În noiembrie 2009, Gigi Becali spunea că ”Janos Szekely va juca toată viața la Steaua”. Asta după ce jucătorul a marcat un gol extrem de important, în prelungirile unui meci câștigat cu FC Vaslui.

În 2011, tot un meci cu Vaslui l-a transformat în dușmanul numărul unu al lui Gigi Becali. ”Un fotbalist de Divizia C! Nu trebuia să-l aduc niciodată”, spunea atunci Gigi Becali. “Szekely era capo di tutti capi, era mafiot, îl dau gratis! Nu accept să înjuri în casa mea”, a mai tunat Becali.

Reclamă
Reclamă

Szekely și titlul incredibil pierdut cu ASA

Plecat în Rusia, Janos Szekely a mai ajuns în România la ASA Târgu Mureș, cu care a fost extrem de aproape de câștigarea titlului de campion, în 2015. Tocmai Oțelul Galați, fosta sa echipă, i-a furat medalia, în ultima etapă, la Târgu Mureș.

Meciul cu gălățenii, care erau deja retrogradați, a ridicat suspiciuni chiar din lotul lui ASA, Gabi Mureșan fiind cel care a făcut dezvăluiri patru ani mai târziu.

“Ni s-a furat un titlu! Nu știu dacă l-am ratat noi, pentru că acolo sigur ceva nu a fost în regulă. Nu am dovezi clare că unii au fost blat! Sunt convins sută la sută că nu a fost curat. Titlul acela ori a fost vândut, ori s-a întâmplat altceva…

Reclamă

Au fost niște lucruri acolo în ultimele etape foarte dubioase. Nu mă refer doar la ultimul meci! Mă refer la ultimele 4-5 partide, după ce am bătut Steaua la București. Până atunci noi nu pierdeam nicăieri și am pierdut și la Mediaș, și la Astra, și cu Oțelul „acasă”! Și nu mă refer la greșeală de fundaș sau de portar, mă refer la ratări de la un metru de linia porții…”, a spus Mureșan, în 2019, citat de fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:45
Fază controversată în Oţelul – Dinamo! “Câinii” au cerut penalty la o intrare asupra lui Alex Musi
22:26
Andrei Mărginean s-a “rupt” în meciul cu Oţelul! Probleme mari pentru Dinamo
22:25
LIVE TEXTOţelul Galaţi – Dinamo 1-1. Paulinho a deschis scorul, Sivis a egalat!
22:24
Anglia a câștigat dramatic Campionatul European de Fotbal Feminin. Victorie la penalty-uri contra Spaniei
22:04
Dorit de U Cluj, CFR şi Dinamo, Marius Ştefănescu ar putea merge la o altă echipă! Anunţul lui Mihai Stoica
21:58
Mihai Stoica l-a făcut praf pe George Găman după FCSB – Farul: “Îl acuz de un arbitraj concertat”
1 FotoImagine rară cu Ionuţ Luţu alături de partenera lui. Cum arată acum Iulia, fost iepuraş Playboy 2 Gigi Becali vrea să dea afară un jucător de la FCSB, după eşecul cu Farul: “A pierdut toate mingile” 3 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 4 Ştefan Târnovanu a dezvăluit ce i-a spus, de fapt, arbitrului Găman, înainte să fie eliminat în FCSB – Farul 1-2: “E vina mea” 5 “A venit Găman şi ne-a luat punctele”. Florin Tănase, discurs dur după ce FCSB a fost învinsă de Farul 6 “Neverosimil!” Verdictul specialistului după controversele din FCSB – Farul 1-2: “Să mai pună mâna pe carte”
Citește și