UEFA Champions League. Bayern Munchen, făcută K.O. de Villarreal în prima repriză! Spaniolii au deschis scorul după o fază „de Playstation”! Bavarezii, fără reacție

Cosmin Cioboată Publicat: 6 aprilie 2022, 22:57

UEFA Champions League. Bayern Munchen, făcută K.O. de Villarreal în prima repriză! Spaniolii au deschis scorul după o fază „de Playstation! Bavarezii, fără reacție

Champions League. Villarreal - Bayern Munchen

UEFA Champions League | Villarreal a deschis scorul în meciul cu Bayern Munchen în minutul 8, prin Arnaut Danjuma (25 de ani). Atacantul olandez a finalizat o fază fabuloasă, „de Playstation”, creată de trupa lui Unai Emery.

Villarreal a deblocat tabela în duelul cu Bayern Munchen, din sferturile UEFA Champions League. Arnaut Danjuma a marcat după numai 8 minute şi a declanşat „vulcanul” pe Estadio de la Ceramica.

UEFA Champions League | Bayern Munchen, făcută K.O. de Villarreal! Fază „de Playstation” reuşită de trupa lui Unai Emery

Danjuma a finalizat o fază superbă lucrată de formaţia lui Unai Emery, „de Playstation”, pornită din propria jumătate. Jucătorii lui Villarreal au legat multe pase din prima de-a lungul terenului și au destabilizat defensiva lui Bayern Munchen.

VEZI VIDEO CU GOLUL AICI

Faza superbă s-a încheiat cu reluarea spre poartă a lui Dani Parejo, deviată de Danjuma în colțul opus, fără speranțe pentru Manuel Neuer. Portarul bavarezilor se afla pe direcția balonului trimis de Parejo, dar apariția lui Danjuma l-a surprins complet.

Danjuma face show în UEFA Champions League! Olandezul, al 6-lea gol din acest sezon

Danjuma se află la cel de-al 6-lea gol din UEFA Champions League, în actualul sezon. Atacantul olandez a marcat 14 goluri pentru Villarreal în toate competițiile din stagiunea curentă.

Villarreal a reușit să mai marcheze o dată până la pauză, însă golul a fost anulat. Coquelin a înscris cu o lovitură de cap în minutul 41, dar mijlocașul se afla în poziție de offside, iar centralul n-a validat golul.

Villarreal – Bayern Munchen | Echipele de start:

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Estupinan – Coquelin, Capoue, Parejo – Moreno, Danjuma, Lo Celso

Rezerve: Alcacer, Alfonso Pedraza, Asenjo, Aurier, Chukwueze, Gomez, Iborra, Mandi, Mario Gaspar, Pena, Pino, Trigueros

Antrenor: Unai Emery

Bayern Munchen: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies – Kimmich, Musiala – Coman, Muller, Gnabry – Lewandowski

Rezerve: Fruchtl, Goretzka, Nianzou, Richards, Roca, Sabitzer, Sane, Stanisic, Sule, Tillman, Ulreich, Wanner

Antrenor: Julian Nagelsmann

13
1:13
Singurul vinovat găsit de Adrian Mititelu, după retrogradarea lui FCU Craiova: „Suntem îngenuncheaţi acum! E un şoc!”
13
0:55
„Incredibil, gaură de 20 de milioane de euro!” Adrian Mititelu Jr a vorbit despre retragere, după ce FCU Craiova a retrogradat
13
0:30
VIDEOFC Porto – Boavista 2-1 şi Benfica – Arouca 5-0 au fost în AntenaPLAY! Victorie obţinută în minutul 90+8 pentru „dragoni”
13
0:30
„Şi noi dacă pierdeam cu Dinamo eram acuzaţi că am fost blatişti” Reacţia lui Dan Nistor, când a aflat rezultatul la Dinamo – UTA
13
0:13
Dinamoviştii, entuziasmaţi înaintea barajului: „Aşa o spune istoria”. Reacţiile câinilor: „N-am ştiut rezultatele până la final”
13
0:08
VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi
23:56 „Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor” 23:43 Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu 23:38 Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău 23:30 Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1 Vezi toate știrile