Frankfurt – Barcelona 1-1. Trupa lui Xavi, remiză în „infernul” din Germania. Marseille – PAOK 2-1. Înfrângere pentru trupa lui Răzvan Lucescu. Rezultatele serii în Europa League şi Conference League

Alexandru Ivan Publicat: 7 aprilie 2022, 23:55

Frankfurt – Barcelona 1-1. Trupa lui Xavi, remiză în „infernul din Germania. Marseille – PAOK 2-1. Înfrângere pentru trupa lui Răzvan Lucescu. Rezultatele serii în Europa League şi Conference League

Eintracht Frankfurt - Barcelona, în sferturile UEFA Europa League

A fost zi plină de fotbal în UEFA Europa League și UEFA Conference League. Cele mai tari evenimente ale zilei au putut fi urmărite pe www.as.ro.

UEFA Europa League și UEFA Conference League au ajuns în faza sferturilor de finală.

• Marseille – PAOK 2-1

Update 23.58. Marseille – PAOK 2-1. FINAL! Înfrângere pentru Răzvan Lucescu şi Alexandru Mitriţă în manşa tur din sferturile UEFA Conference League.

Update 23.53. Frankfurt – Barcelona 1-1. FINAL! Catalanii au obţinut o remiză în manşa tur a sferturilor UEFA Europa League, în „infernul” din Germania.

Update 23.40. Marseille – PAOK 2-1. Alexandru Mitriţă a fost introdus în teren de Răzvan Lucescu, în minutul 75.

Update 23.36: Frankfurt – Barcelona 1-1. Cartonaş roşu văzut de Tuta! Brazilianul lui Frankfurt a primit al doilea galben pentru o intrare întârziată. Final de partidă complicat pentru germani.

Update 23.24: Frankfurt – Barcelona 1-1. GOOOOL Barcelona! Catalanii au restabilit egalitatea, cu golul lui Ferran Torres. Atacantul spaniol a marcat cu un şut din faţa porţii, după o fază genială, în stil de „Tiki-Taka”, creată de echipa lui Xavi.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL

Update 23.15: Bodo/Glimt – Roma 1-1. GOOOOL Bodo/Glimt! Saltnes restabileşte egalitatea în minutul 56.

Update 23.10: Marseille – PAOK 2-1. GOOOOL PAOK! El Kaddouri, jucătorul introdus la pauză de Răzvan Lucescu, a redus din diferenţă.

Update 23.07: Frankfurt – Barcelona 1-0. GOOOOL Eintracht Frankfurt! Ansgar Knauff (20 de ani) a deschis scorul în duelul cu catalanii, cu un gol fabulos! Mijlocaşul nemţilor a trimis din voleu, de la marginea careului, direct în vinclul porţii lui Ter Stegen. Început de repriză de vis pentru formaţia germană.

Update 22.50: West Ham – Lyon 0-0. Cartonaş roşu pentru Cresswell, în prelungirile primei reprize. Seara se complică pentru londonezi.

Update 22.48: Marseille – PAOK 2-0. GOOOOL Marseille! Payet a dublat avantajul francezilor în duelul cu echipa lui Răzvan Lucescu, cu un gol fantastic, din afara careului.

Update 22.46: Bodo/Glimt – Roma 0-1. GOOOOL Roma! Pellegrini înscrie, iar trupa lui Jose Mourinho preia conducerea înainte de pauză.

Update 22.42: Braga – Rangers 1-0. GOOOOL Braga! Ruiz deblochează tabela în minutul 40.

Update 22.40: Frankfurt – Barcelona 0-0. Penalty-ul nu a mai fost acordat după intervenţia VAR. Pe reluări s-a văzut cum Busquets atinge mingea în duelul cu Borre, înainte ca atacantul lui Frankfurt să cadă.

Update 22.38: Frankfurt – Barcelona 0-0. Penalty pentru nemţi! Borre cade în careu după un fault comis de Busquets, iar arbitrul central arată punctul cu var.

Update 22.26: Braga – Rangers 0-0. Horta a deschis scorul pentru portughezi în minutul 26, dar golul a fost anulat de VAR pentru offside.

Update 22.23. Frankfurt – Barcelona 0-0. Veste proastă pentru catalani! Gerard Pique a ieşit accidentat, după 23 de minute.

Update 22.15. Marseille – PAOK 1-0. GOOOL Marseille! Francezii au deschis scorul în duelul cu trupa lui Răzvan Lucescu. Gerson a reuşit să marcheze.

Update 21.25: Avem echipele de start la Frankfurt – Barcelona! Xavi i-a scos din primul „11” pe de Jong și Dembele și i-a băgat pe Gavi și Adama Traore.

Update 21.45: FINAL. Feyenoord – Slavia Praga 3-3. Meci fabulos în Conference League! Feyenoord şi Slavia Praga au oferit un spectacol total, cu 6 goluri.

Update 21.40: Feyenoord – Slavia Praga 3-3. Final uluitor în Olanda! Cehii au restabilit egalitatea în minutul 90+5. Traore a trimis în plasă după un carambol creat în careul lui Feyenoord.

Update 21.30: Feyenoord – Slavia Praga 3-2. Kokcu marchează, iar olandezii sunt aproape de victorie.

Update 21.15: Feyenoord – Slavia Praga 2-2. Meci nebun în Olanda! Senesi a egalat pentru batavi.

Update 21.15: Feyenoord – Slavia Praga 1-2. Yira Sor a marcat al doilea gol al cehilor.

Update 21.02: Leipzig – Atalanta 1-1! Willy Orban a egalat cu o reluare din șase metri imediat după penalty-ul ratat de Andre Silva.

Update 21.00: Leipzig – Atalanta 0-1! Juan Musso i-a apărat penalty-ul lui Andre Silva.

Update 20.30: Feyenoord – Slavia Praga 1-1. Au marcat Sinisterra și Olayinka.

Update 20.00: Leipzig – Atalanta 0-1. Luis Muriel a deschis scorul pentru echipa lui Valentin Mihăilă.

Update 19:45: Au început primele meciuri ale serii în Europa League și Conference League.

Meciurile serii în UEFA Europa League

RB Leipzig – Atalanta (19:45)
Braga – Rangers (22:00)
Frankfurt – Barcelona (22:00)
West Ham – Lyon (22:00)

În Europa League, atracția serii e derby-ul dintre Frankfurt și Barcelona. Fanii români vor cu ochii și pe Leipzig – Atalanta, unde Valentin Mihăilă e rezervă.

Meciurile serii în UEFA Conference League

În Conference League, toți românii vor fi cu ochii pe Marseille – PAOK. Răzvan Lucescu și Mitriță atacă semifinalele celei de-a treia competiții europene. Roma lui Mourinho va juca din nou la Bodo/Glimt, acolo unde a pierdut cu 1-6 în toamnă.

Feyenoord – Slavia Praga (19:45)
Bodo/Glimt – Roma (22:00)
Leicester – PSV (22:00)
Marseille – PAOK (22:00)

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

0:40 27 iul.

Nadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis

0:35 27 iul.

Vlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”

0:33 27 iul.

Gigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase

0:22 27 iul.

Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”

0:06 27 iul.

Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El a pierdut meciul!”

23:50

FCSB – Oţelul 0-2. Roş-albaştrii au suferit prima înfrângere a sezonului! Gălăţenii au trecut pe primul loc în Liga 1

1 VIDEOLando Norris, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Belgiei, live în AntenaPLAY 2 FotoS-a încheiat festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris 3 VIDEOCallum Voisin va pleca din pole-position în cursa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY 4 VIDEOPaul Aron va pleca din pole-position în cursa de Formula 2 din Belgia, live în AntenaPLAY 5 FotoImagini superbe cu delegaţia României, la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Spectacol pe Sena 6 VideoUltrașii din Bănie și-au ieșit din minți, după Maribor – Universitatea Craiova 2-0. Jucătorii pe care îi cer dați afară!