Închide meniul
NEWS ALERT

UEFA a decis! Când se va juca Ucraina – Scoţia, din barajul pentru calificarea la Cupa Mondială

Dragoș Vasile Publicat: 14 aprilie 2022, 18:03

Comentarii
UEFA a decis! Când se va juca Ucraina – Scoţia, din barajul pentru calificarea la Cupa Mondială

Profimedia

UEFA a anunţat când se va disputa confruntarea dintre Ucraina şi Scoţia din barajul pentru calificarea la Cupa Mondială. Prima partidă dintre cele două națiuni ar fi trebuit să se joace pe 24 martie, în Scoția. Învingătoarea se va duela cu Țara Galilor în finala pentru turneul final din Qatar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe 3 martie, la scurt timp după declanşarea războiului, Ucraina a cerut în mod oficial ca meciul cu Scoția de la barajul pentru Campionatul Mondial din Qatar 2022 să fie amânat. Majoritatea fotbaliștilor ucraineni sunt blocați în țară după ce a fost pusă în aplicare legea marțială, care nu le permite bărbaților cu vârste între 18 și 60 de ani să treacă granițele.

Când se va juca Ucraina – Scoţia, din barajul pentru calificarea la Cupa Mondială

FIFA a anunţat, joi, că a programat la 1 iunie meciul Scoţia – Ucraina, de pe traseul A al play-off-ului pentru Cupa Mondială din Qatar, joc amânat din cauza războiului.

Câştigătoarea acestei confruntări va întâlni Ţara Galilor la 5 iunie, în finala play-off-ului.

Câştigătoarea play-off-ului va juca în grupa B a Cupei Mondiale, cu Anglia, Iran şi SUA.

Reclamă
Reclamă

Meciurile României se văd la Antena 1

Antena 1 este noua destinaţie pentru meciurile României din următorii 6 ani! Spectacolul va începe în luna iunie, atunci când tricolorii debutează în Nations League.

Antena 1 și platforma Antena Play vor difuza 40 din următoarele 60 de meciuri ale tricolorilor începând cu iunie 2022 până în 2028. Este pentru prima dată când o televiziune privată din România a semnat un parteneriat atât de lung cu UEFA pentru meciurile României.

4 iunie 2022: Muntenegru – România (21:45)
7 iunie 2022: Bosnia și Herțegovina – România (21:45)
11 iunie 2022: România – Finlanda (21:45)
14 iunie 2022: România – Muntenegru (21:45)
23 septembrie 2022: Finlanda – România(21:45)
26 septembrie 2022: România – Bosnia și Herțegovina (21:45)

Reclamă

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

În plus față de meciurile României, Antena 1 și Antena Play vor transmite finala Ligii Națiunilor în 2023 și 2027.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:38
Gigi Becali, după umilinţa de la Zagreb: “E ruşinos. Dacă a ajuns Baba cel mai bun jucător de la FCSB…”
11:04
Va da Ferrari lovitura în 2026?
10:54
„O echipă modestă. Nici măcar de nivelul…”. Croații, concluzie devastatoare despre FCSB, după eșecul cu Dinamo Zagreb
10:33
Dinamo, primire spectaculoasă la Sibiu. Fanii au făcut spectacol înaintea meciului cu Hermannstadt
10:21
Carlos Alcaraz i-a depășit pe Djokovic, Nadal și Federer. Calificare fără emoții în optimi la Australian Open
9:55
Calculele specialiștilor după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1. Ce șanse are campioana să se califice în play-off-ul Europa League
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 4 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și