Transfer de vis pentru Laurențiu Reghecampf! Universitatea Craiova vrea să aducă un fost jucător de la Benfica

Alexandru Ivan Publicat: 18 aprilie 2022, 19:55

Comentarii
Transfer de vis pentru Laurențiu Reghecampf! Universitatea Craiova vrea să aducă un fost jucător de la Benfica

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Universitatea Craiova vrea să câștige titlul în sezonul următor, iar șefii din Bănie îi fac toate poftele lui Laurențiu Reghecampf. Oltenii au pus ochii pe un jucător crescut la Benfica Lisabona.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre portughezul Ruben Pinto, mijlocaș defensiv, în vârstă de 29 de ani. Potrivit digisport.ro, șefii de la Universitatea Craiova l-au trecut pe lista de priorități pentru campania de transferuri din vară.

Transfer de vis pentru Laurențiu Reghecampf

Ruben Pinto a făcut junioratul la Benfica și a adunat aproape 100 de meciuri pentru echipa secundă a “Vulturilor”. Nu a apucat însă să debuteze și la prima formație.

Pacos Ferreira, Belenenses și ȚSKA Sofia sunt celelalte echipe din CV-ul lui Pinto. În prezent, el evoluează în Ungaria, la Fehervar.

600.000 de euro e cota lui Ruben Pinto, potrivit transfermarkt.com. Deși la bază e mijlocaș defensiv, el poate juca, la nevoie, și în banda dreaptă.

Reclamă
Reclamă

Pinto are selecții la toate naționalele de juniori ale Portugaliei.

Universitatea Craiova visează la titlu

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a legat trei victorii de senzație în ultimele trei meciuri: 2-0 cu FCSB, 3-2 cu CFR Cluj și 3-0 cu Farul. După ce FCSB a bătut-o pe CFR, oltenii s-au apropiat la șase puncte de lider, cu cinci etape rămase de disputat.

Bookmakerii au reacționat imediat după finalul derby-ului CFR – FCSB 0-1. Echipa lui Dan Petrescu a rămas favorită, dar cotele celor de la FCSB și Universitatea Craiova au scăzut semnificativ. Pe fondul rezultatelor pozitiv, oltenii visează cu ochii deschiși la titlu:

Reclamă

Cotele înainte de derby-ul CFR Cluj – FCSB 0-1:

  • CFR Cluj – 1.05
  • FCSB – 10.00
  • Universitatea Craiova – 51.00

Cotele după derby-ul CFR Cluj – FCSB 0-1:

  • CFR Cluj – 1.45
  • FCSB – 3.00
  • Universitatea Craiova – 17.00

Laurențiu Reghecampf are două titluri de campion în palmaresul lui de antrenor, ambele cu FCSB, în 2013 și 2014.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:09

Bobo Vieri, cuvinte mari pentru Cristi Chivu: “El nu gândește cum o fac mulți din Italia”

10:02

Cel mai rapid sold-out din istoria Universității Craiova. În cât timp s-au vândut biletele pentru meciul cu U Cluj

9:34

“Trebuia să-i retragi licența de antrenor!” Panduru critică în termeni duri negocierile pentru revenirea lui Charalambous

9:19

Ousmane Dembele, cel mai bun jucător din Ligue 1, al doilea an consecutiv

9:11

Pentru ce fotbalist și-a dat Gigi Becali acordul. L-a evaluat la 10 milioane de euro

9:04

Atac total din partea lui Lucian Filip: “Cui nu îi convine este liber să plece!”

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 3 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 4 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 5 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 6 Surpriză uriaşă la FCSB! Cine poate sta pe bancă la barajul din Conference League
Citește și