Real Madrid – Manchester City | Karim Benzema are un sezon fabulos. A egalat un record uluitor al lui Cristiano Ronaldo. Cifre uriaşe ale starului francez

Valentin Pîrcălabu Publicat: 5 mai 2022, 0:27 / Actualizat: 5 mai 2022, 2:44

Karim Benzema face sezonul carierei

Karim Benzema are un sezon fabulos la Real Madrid. După cele două goluri din tur, Benzema a marcat din nou în faţa celor de la Manchester City. După nebunia din finalul timpului regulamentar de joc, când Rodrygo a marcat în minute 90 şi 90+1, Benzema a marcat şi el în prima repriză a prelungirilor.

Karim Benzema a obţinut un penalty în prima repriză a prelungirlor şi tot el a transformat lovitura de pedeapsă.

Video AICI cu golul marcat de Karim Benzema

Karim Benzema are un sezon fabulos la Real Madrid. Starul francez, cifre uriaşe

Karim Benzema a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo de goluri marcate în fazele eliminatorii din UEFA Champions League. Starul lui Real Madrid a marcat 10 goluri în cele 6 meciuri din fayele eliminatorii. Benzema a marcat 3 goluri cu PSG, 4 cu Chelsea şi 3 cu Manchester City.

Ronaldo reuşise această performanţă în sezonul 2016 – 2017, tot în tricoul celor de la Real Madrid.

Karim Benzema l-a egalat pe Robert Lewandowski în topul golgheterilor all-time din Liga Campionilor

Karim Benzema l-a egalat şi pe Robert Lewandowski în clasamentul golgheterilor all-time din UEFA Champions League. Starul francez a ajuns la cota 86 de goluri în cea mai bună competiţie intercluburi.

Benzema are un sezon de vis la Real Madrid. Are o medie de un gol pe meci în acest sezon pentru echipa lui Carlo Ancelotti.

13:42 Canelo Alvarez şi-a păstrat titlul unificat la categoria supermijlocie: „Nu cred că sunt cel mai bun din istorie” 13:33 EXCLUSIVDarius Olaru, pregătit pentru sărbătoarea de titlu a FCSB-ului. Mesajul căpitanului pentru fani: „Un stadion plin!” 13:03 Parma – Cremonese și Palermo – Ascoli, 16:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Man și Mihăilă sărbătoresc promovarea în fața fanilor 12:26 Ladislau Boloni s-a prăbușit emoțional după ce a ajuns aproape de retrogradare: „Nu știu dacă să urlu! Luăm două zile somnifere” 12:22 VIDEOEliza Samara şi Andreea Dragoman, victorie clară în proba de dublu la Saudi Smash 2024. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY 11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez 10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani Vezi toate știrile