Închide meniul

FC Argeş se desparte de 14 jucători. Anunţul lui Jean Vlădoiu: “Ne propunem play-off-ul în acest an”

Antena Sport Publicat: 9 iunie 2022, 21:51

FC Argeş se desparte de 14 jucători. Anunţul lui Jean Vlădoiu: Ne propunem play-off-ul în acest an

Jucătorii lui FC Argeş, în timpul unei partide / Hepta

FC Argeş se desparte de 14 jucători, în această pauză competiţională. Jean Vlădoiu, conducătorul celor de la FC Argeş, vrea ca echipa să evolueze şi în sezonul viitor în play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Argeş a anunţat despărţirea de 14 jucători, după primul sezon în care a evoluat în play-off. Cu toate acestea, piteştenii nu au avut evoluţii remarcabile odată calificaţi în play-off, clasându-se pe locul 6 la finalul campionatului.

FC Argeş se desparte de 14 jucători. Anunţul conducerii

Jean Vlădoiu, conducătorul celor de la FC Argeş, vrea ca echipa să evolueze din nou în play-off în sezonul viitor. Totodată, acesta este fericit că Andrei Prepeliţă a ales să rămână la echipă.

“Sezonul trecut, când eram la retrogradare, nu am avut vacanţă deloc. Am aşteptăm să semneze prelungirea contractului (n.r. – Andrei Prepeliţă), e lucrul care mă bucură cel mai tare.

Să aducem sânge proaspăt cu dorinţă. Ne propunem în acest an play-off-ul. La ce investiţii s-au realizat la Piteşti, nu ne permitem decât play-off-ul.

Reclamă
Reclamă

Ne vom despărţi de foarte mulţi jucători. Sunt 14 jucători care vor pleca de la FC Argeş. Sunt echipe care au schimbat patru, cinci antrenori şi Dinamo e ultima şi nu doar Dinamo. Nu s-a rezolvat nimic, pentru că jucătorii rămân aceiaşi. Noi, la Piteşti, am tăiat în carne vie”, a declarat Jean Vlădoiu la orangesport.

Cătălin Straton a semnat cu FC Argeş

Cătălin Straton a semnat cu FC Argeş după ce ce şi-a reziliat contractul cu FCSB. Portarul în vârstă de 32 de ani a fost prezentat la noua sa echipă şi a oferit primele declaraţii.

Straton a parafat un acordul valabil pe două sezoane, cu drept de prelungire pe încă unul. A şi dezvăluit care a fost adevăratul motiv pentru care a plecat de la vicecampioana României.

Reclamă

“Deşi mai avea contract cu FCSB până în vara anului viitor, goalkeeper-ul bucureştean a dorit să-şi încheie mai repede conturile cu echipa patronată de Gigi Becali”, a precizat FC Argeş.

În numai 8 meciuri a evoluat Straton, în cei 2 ani petrecuţi la FCSB. A recunoscut că nu a stat pe gânduri când a fost ofertat de piteşteni şi a acceptat să schimbe echipa pentru a juca mai mult.

“Am ales FC Argeş în primul rând pentru că mi-am dorit să am şansa să joc mai mult, mi-am dorit să bifez echipe bune, cu tradiţie. Nu a fost o decizie grea. Am văzut faptele care spun totul, nu e uşor să prinzi play-off-ul, nu e uşor să faci din nimic din nou o echipă de top, pentru că şi aici a lipsit fotbalul la nivel înalt o perioadă bună de timp. Iar FC Argeş este FC Argeş”, a declarat Straton.

În cele două sezoane petrecute la vicecampioana României, Straton a apărat poarta roş-albaştrilor în 8 partide. Rapid Bucureşti, FC Vaslui, Universitatea Craiova, Poli Timişoara, Dunărea Călăraşi şi Dinamo Bucureşti sunt echipele pentru care a mai evoluat noua achiziţie a grupării din Trivale. Obiectivul FC Argeş în noul sezon este intrarea în play-off.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:19

Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO

14:13

Connor McDavid, despre comparaţiile cu Gretzky şi Crosby, înaintea finalei Cupei Stanley: “Asta e o poveste diferită”

13:53

Ianis Zicu, mesaj direct pentru jucătorii de la Farul! Ce nu acceptă noul tehnician: “Sub nicio formă!”

13:31

Neluţu Varga, săgeţi către Gigi Becali, după revenirea lui Muhar la CFR Cluj: “Cine tace şi munceşte reuşeşte”

13:23

“Îmi făcusem planuri cu el!” Cum a reacționat Gigi Becali după ce Neluțu Varga s-a înțeles cu Karlo Muhar

12:52

Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și