Închide meniul

Cum l-a bătut Ionel Ganea pe Bogdan Stelea: “‘Şucăr’ mare Ganezu’ cu Stelică! Bang, direct! ‘Unde e? Că-l omor!’ / ‘Fratele meu, nu am vrut!””

Publicat: 14 iunie 2022, 16:59

Comentarii
Cum l-a bătut Ionel Ganea pe Bogdan Stelea: Şucăr mare Ganezu cu Stelică! Bang, direct! Unde e? Că-l omor! / Fratele meu, nu am vrut!

Bogdan Stelea şi Ionel Ganea au fost colegi la echipa naţională | Hepta

Florin Prunea a dezvăluit cum l-a bătut Ionel Ganea pe Bogdan Stelea. Episodul s-a petrecut chiar la un antrenament pe vremea când selecţioner era Ladislau Boloni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bogdan Stelea i-a cerut lui Ionel Ganea să nu mai tragă tare şi, la un moment dat, s-a dus spre fostul atacant al naţionalei. Conform lui Florin Prunea, Ganea l-ar fi făcut KO pe Bogdan Stelea. Cei doi au fost coelgi la naţionala României între 1999 şi 2005.

Cum l-a bătut Ionel Ganea pe Bogdan Stelea! Dezvăluirile lui Florin Prunea

Eram în cantonament, la finalizare cu Stelică. Ganea nu se uita, din 2 metri dădea gol, ți-o dădea prin ochi. I-a dat o odată, de două ori, iar Stelică i-a zis: «Dă, bă, mai ușor!»

«Ce vrei, mă, ce să dau mai ușor?», a răspuns Ganea. A pornit Stelică spre el, dar Găniță nu a mai așteptat: BANG, direct! Loți întreba: «Ce e acolo, ce s-a întâmplat?» «Șucăr Ganezu cu Stelică», am răspuns. «Și care e pe jos, care a dat mai tare?». 

Stelică și-a revenit după două minute, dădeau ăștia cu apă pe el. Ganezu a fugit direct în cameră, Stelică după el: «Unde e?, că-l omor!» Găniță i-a zis din cameră: «Fratele meu, nu am vrut! Am dat de frică, iartă-mă!». El nu făcea diferența între antrenamente și joc, era pe drumul lui”, a dezvăluit Florin Prunea la sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ganea a fost acuzat, în trecut, de violenţă domenstică şi de soţia sa. Ionel Ganea a câştigat trei trofee alături de Rapid: campionatul (1999), Supercupa României (1999) şi Cupa României (2007). La echipa naţională a adunat 45 de selecţii şi 19 goluri.

Ionel Ganea şi Bogdan Stelea au participat la meciuld e retragere al lui Adrian Mutu

Meciul de retragere al lui Adrian Mutu a fost prilejul ca mai multe vedete ale fotbalului mondial să se adune în România, la Cluj. Luca Toni, Claude Makelele si David Trezeguet au ridicat publicul în picioare.

România a fost condusă cu 2-1 de selecționata World Stars. Jimmy Floyd Hasselbaink a marcat de două ori pentru oaspeți, în timp ce reușita noastră a fost semnată de Adrian Mutu, din pasa nimeni altuia decât Gică Hagi. S-a terminat 3-3. Ganea a reuşit o dublă de senzaţie.

Reclamă

Cum a arătat Team România

  • Bogdan Stelea
  • Răzvan Raț
  • Laurențiu Reghecampf
  • Mirel Rădoi
  • Ianis Zicu
  • Paul Codrea
  • Ciprian Marica
  • Gheorghe Hagi
  • Adrian Mutu
  • Adrian Ilie
  • Dorin Goian
  • Bogdan Pătrașcu
  • Marius Niculae
  • Ionel Ganea
  • Adrian Borza
  • Daniel Niculae
  • Cristian Săpunaru
  • Adrian Iencși
  • Vasile Maftei
  • Ionel Dănciulescu
  • Gabi Tamaș

Cum a arătat echipa World Stars

  • Sebastian Frey
  • Dario Dainelli
  • Fernando Couto
  • Fabio Cannavaro
  • Claude Makelele
  • Franco Semioli
  • Martin Jorgensen
  • Luca Toni
  • Adrian Mutu
  • Alberto Gilardino
  • Vlada Avramov
  • Jimmy Floyd Hasselbaink
  • Riccardo Montolivo
  • Massimo Gobbi
  • David Trezeguet
  • Thomas Ujfalussi
  • Giampaolo Pazzini
  • Emanuele Blasi
  • Paolo Cannavaro
  • Marco donadel
  • Pawel Golanski
  • Allesandro Gamberini

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Mircea Lucescu România la World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:16
Prime dublate pentru Mihai Tentea și George Iordache. Cât ar urma să încaseze după ce au scris istorie pentru România la JO
19:14
Barcelona – Levante 3-0. Catalanii revin pe prima poziție în La Liga
18:51
SUA – Canada 2-1 (d.p). Jack Hughes a adus aurul olimpic pentru americani, după o finală pentru istoria hocheiului
18:51
Rapid, calificată în sferturile European League de pe primul loc în grupă. Eșec cu Lokomotiva Zagreb în ultimul meci
18:44
Liverpool, victorie de infarct cu Nottingham Forest. Gol în minutul 90+7, după încă unul anulat în minutul 90+2
18:38
Unirea Slobozia – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:00). Baiaram și Nsimba, pe bancă. Cum arată echipele de start
1 Scenariul dezastruos pentru FCSB prinde contur! 3 condiţii pentru ca Gigi Becali să rateze play-off-ul 2 FotoCare este, de fapt, motivul real pentru care Sorana Cîrstea şi Ion Ţiriac jr. s-au despărţit 3 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce FC Argeș a învins-o pe Farul. Toate calculele 4 Cât a durat povestea de dragoste dintre Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea. Ce se ştie despre despărţirea lor 5 Ion Ţiriac jr. şi Sorana Cîrstea s-au despărţit 6 Ce notă a luat Louis Munteanu la debutul în MLS
Citește și