Închide meniul

Gigi Becali a ratat transferul unui fundaș la FCSB și rămâne descoperit. ”Dacă e fraier și a semnat prelugirea, ce să-i fac”

Dan Roșu Publicat: 16 iunie 2022, 12:15

Comentarii
Gigi Becali a ratat transferul unui fundaș la FCSB și rămâne descoperit. ”Dacă e fraier și a semnat prelugirea, ce să-i fac”

Gigi Becali, într-o conferință de presă / Hepta

Gigi Becali a ratat transferul unui fundaș care putea rezolva problema defensivei de la FCSB, după plecările lui Vinicius și Miron și accidentarea de durată a lui Iulian Cristea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali a dezvăluit că l-a dorit la FCSB pe Alin Șeroni, fundașul de 35 de ani de la Botoșani. Motivul pentru care a picat totul a fost că jucătorul cotat la 250.000 de euro și-a prelungit contractul cu echipa lui Valeriu Iftime.

Astfel, pentru a-l aduce la echipa din Berceni, Gigi Becali ar fi trebuit să plătească și o sumă de transfer, ceea ce nu i-a convenit patronului, care l-a vrut liber de contract pe Șeroni.

Gigi Becali a ratat transferul unui fundaș la FCSB

“Da, pe Șeroni l-am vrut și am vorbit cu el despre un transfer. Doar că Șeroni a semnat prelungirea cu FC Botoșani. Dacă e fraier și a semnat prelugirea, ce să-i fac? Eu bani nu dau.

O să vedem cine vine, o să vină un fundaș central, poate chiar doi, dacă vom avea nevoie. Nu știu deocamdată”, a spus Gigi Becali, citat de fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, după ce FCSB și-a aflat adversara din Conference League: „Mă interesează banii!”

Gigi Becali e sigur că FCSB nu va avea probleme în preliminariile Conference League. Patronul echipei antrenate de Toni Petrea vrea cu orice preț accederea în faza grupelor.

FCSB va începe pe 21 iulie aventura în preliminariile Conference League. Primul „obstacol” al formației pregătite de Toni Petrea va fi reprezentat de câștigătoarea duelului FC Saburtalo Tbilisi – FK Partizani. „Dubla” dintre cele două posibile adversare ale FCSB-ului se va disputa pe 7 și 14 iulie.

„În Conference League mă interesează banii. Vreau să ajungem în faza grupelor, pentru că asta îmi aduce 10-12 milioane de euro. Acesta este obiectivul, să jucăm în faza grupelor pentru că asta ne aduce bani.

Reclamă

Avem șanse mari să prindem grupele. Nu mă interesează acum cu cine am căzut că nu trebuie să mai avem probleme în turul doi preliminar. Dar e important să ajungem în grupe”, a spus Gigi Becali, conform sursei citate mai sus.

Cu cine joacă FCSB în al doilea tur preliminar Conference League

FC Saburtalo a încheiat campionatul Georgiei pe locul 5, la 12 puncte în spatele campioanei Dinamo Batumi. Formația din Tbilisi s-a revanșat în Cupă, reușind să câștige trofeul după o finală cu Samgurali, scor 1-0. Grație succesului din Cupa Georgiei, FC Saburtalo a obținut „biletele” pentru primul tur preliminar din UEFA Conference League.

FK Partizani, cealaltă posibilă adversară a celor de la FCSB, se poate lăuda cu locul 3 ocupat la finalul sezonului 2021/2022 din prima ligă a Albaniei. Partizani a încheiat stagiunea cu 58 de puncte, la 15 lungimi în spatele campioanei FK Tirana.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:57
Cristiano Ronaldo a dat „tonul”: încă un star refuză să mai joace în Arabia Saudită. Ce s-a întâmplat
21:30
Cristiano Bergodi îşi face planuri de play-off: “Am făcut un pas foarte important”
21:18
LIVE TEXTHermannstadt – Rapid 0-2. Grameni, un nou gol fabulos!
21:12
Bogdan Andone, discurs fără precedent după U Cluj – FC Argeș 3-1. Acuzații grave: „Suntem doriți în play-out”
20:51
Din Turcia, în Liga 1! Transfer important în fotbalul românesc
20:38
VideoJurnal Antena Sport | FCSB mută politic
1 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 5 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și