Închide meniul

Gigi Becali, după ce FCSB și-a aflat adversara din Conference League: “Mă interesează banii!”

Alexandru Ivan Publicat: 15 iunie 2022, 17:44

Comentarii
Gigi Becali, după ce FCSB și-a aflat adversara din Conference League: Mă interesează banii!

Gigi Becali, în timpul unui interviu / as.ro

Gigi Becali e sigur că FCSB nu va avea probleme în preliminariile Conference League. Patronul echipei antrenate de Toni Petrea vrea cu orice preț accederea în faza grupelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB va începe pe 21 iulie aventura în preliminariile Conference League. Primul „obstacol” al formației pregătite de Toni Petrea va fi reprezentat de câștigătoarea duelului FC Saburtalo Tbilisi – FK Partizani. „Dubla” dintre cele două posibile adversare ale FCSB-ului se va disputa pe 7 și 14 iulie.

Gigi Becali, după ce FCSB și-a aflat posibila adversară din Conference League

“În Conference League mă interesează banii. Vreau să ajungem în faza grupelor, pentru că asta îmi aduce 10-12 milioane de euro. Acesta este obiectivul, să jucăm în faza grupelor pentru că asta ne aduce bani.

Avem șanse mari să prindem grupele. Nu mă interesează acum cu cine am căzut că nu trebuie să mai avem probleme în turul doi preliminar. Dar e important să ajungem în grupe”, a spus Gigi Becali, conform fanatik.ro

FC Saburtalo a încheiat campionatul Georgiei pe locul 5, la 12 puncte în spatele campioanei Dinamo Batumi. Formația din Tbilisi s-a revanșat în Cupă, reușind să câștige trofeul după o finală cu Samgurali, scor 1-0. Grație succesului din Cupa Georgiei, FC Saburtalo a obținut „biletele” pentru primul tur preliminar din UEFA Conference League.

Reclamă
Reclamă

FK Partizani, cealaltă posibilă adversară a celor de la FCSB, se poate lăuda cu locul 3 ocupat la finalul sezonului 2021/2022 din prima ligă a Albaniei. Partizani a încheiat stagiunea cu 58 de puncte, la 15 lungimi în spatele campioanei FK Tirana.

FK Partizani a enervat-o pe CSA: „Jucăm cu Steaua București!”

FK Partizani a anunțat în avans posibilul duel cu vicecampioana României. Doar că nu a spus că va juca cu „FCSB”, ci cu „Steaua București”. A folosit până și sigla echipei Armatei în dreptul clubului lui Gigi Becali.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by FK PARTIZANI (@fkpartizani)

Reclamă

„În cazul calificării în turul doi eliminatoriu al Ligii Conferințelor, jucăm cu românii de la Steaua București”, se arată în anunțul făcut de FK Partizani pe Instagram.

În comentarii, mai mulți fani ai FCSB au remarcat aprecierea făcută de albanezi: „Respect! FCSB=Steaua”, au comentat fanii FCSB la postare.

Cu cine se duelează echipele românești în Conference League

Sepsi o va întâlni pe teren propriu în manşa tur pe învingătoarea dintre Olimpija Ljubjana şi Differdange. Turul va avea loc pe 21 iulie, iar returul pe 28 iulie.

 Universitatea Craiova o va întâlni pe Vllaznia, din Albania şi va disputa meciul retur pe teren propriu. Turul va avea loc pe 21 iulie, iar returul pe 28 iulie.

FCSB va evolua împotriva învingătoarei dintre FC Saburtalo (Georgia) şi FK Partizani (Albania). Returul va avea loc la Bucureşti. Turul va avea loc pe 21 iulie, iar returul pe 28 iulie.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:24
LIVE SCORESorana Cîrstea – Iga Swiatek se joacă ACUM, în turul 2 la Seul
10:18
“Te-au deranjat zvonurile unei eventuale demiteri?” Cristi Chivu a dat cărţile pe faţă după victoria cu Ajax
9:39
Au apărut imaginile! Fanul lui Liverpool care a făcut semne obscene spre banca lui Atletico după golul de 2-2
9:26
Explicaţiile lui Diego Simeone după circul făcut în Liverpool – Atletico 3-2: “Trebuie să existe consecinţe”
9:02
Reacţia lui Arne Slot după eliminarea lui Diego Simeone din prelungirile meciului Liverpool – Atletico 3-2
8:46
Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist”
1 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 2 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 3 Ajax – Inter 0-2. Cristi Chivu, debut cu dreptul în Champions League. Liverpool – Atletico 3-2. Rezultatele serii 4 Andrei Vlad a reclamat-o pe FCSB la comisii! Suma cerută de fostul jucător al roș-albaștrilor 5 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor 6 „Le-au zis soțiilor că echipa lor joacă la Londra!” Imagine virală: au venit la meciul din UCL cu tricourile altui club
Citește și