Emma Răducanu, apariţie de senzaţie într-o maşină românească: “Una dintre cele mai ieftine maşini! O are de 5 ani!”

Publicat: 22 iunie 2022, 15:56

Comentarii
Emma Răducanu, apariţie de senzaţie într-o maşină românească: Una dintre cele mai ieftine maşini! O are de 5 ani!

Captură Youtube

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Emma Răducanu, apariţie de senzaţie într-o maşină românească. Emma Răducanu, locul 11 WTA, este imaginea Porsche, însă conduce “una dintre cele mai ieftine maşini din Marea Britanie”, o Dacia Sandero, notează Daily Mail.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răducanu, în vârstă de 19 ani, a fost văzută la volanul maşinii Dacia în această perioadă, când se pregăteşte pentru turneul de la Wimbledon. Jurnaliştii britanici au remarcat faptul că Emma Răducanu are această maşină de ani de zile.

Emma Răducanu, apariţie de senzaţie într-o maşină românească

Deşi are destui bani ca să îşi cumpere orice maşină doreşte, campioana de la US Open Emma Răducanu este mândra posesoare a unei Dacia Sandero de cinci ani. Ea a fost văzută îmbrăcată în ţinută de sală în timp ce se urca în una dintre cele mai ieftine maşini din Marea Britanie”, a precizat Daily Mail,citat de news.ro.

În această săptămână, Răducanu a devenit ambasador Porsche şi a mărturisit că este visul ei din copilărie să aibă un Porsche 911.

Reclamă
Reclamă
Îmi amintesc că antrenorul meu avea un 911 când eram mică. De fiecare dată când veneam la antrenament, vedeam maşina lui Porsche şi visam că într-o zi voi fi la volanul Porsche-ului meu”, a spus Emma Răducanu. .

Emma Răducanu a obţinut un premiu de aproximativ 1,8 milioane de lire sterline din câştigarea US Open, în 2021, bani cu care şi-ar permite să cumpere 20 de Porsche 911 noi, a subliniat jurnalul englez.

Conform site-ului WTA, Răducanu a obţinut până acum din activitatea în tenis premii de 3.287.787 de dolari.

Emma Răducanu nu-şi mai regăseşte forma de la US Open

Emma Răducanu a câştigat US Open anul trecut, venind din calificări. Aceasta a fost o performanţă uluitoare, însă sezonul acesta, Emma nu a avut evoluţii notabile.

Reclamă

„Anul trecut, la Wimbledon, nu a reușit să termine un meci din cauza stresului, iar acest lucru a ajuns să fie prea mult pentru ea. Apoi a făcut ceva ce nimeni nu a mai făcut vreodată, bărbat sau femeie, în 150 de ani de tenis, a câștigat un Mare Șlem venind din calificări. Dintr-o dată, există această presiune asupra ei, lumea are așteptări de la ea, iar toate astea au copleșit-o”, a mai declarat McEnroe cu privire la situaţia actuală a Emmei, potrivit sursei citate.

Emma Răducanu e surprinsă de colaborarea dintre Simona Halep și Patrick Mouratoglou

Emma Răducanu e surprinsă de colaborarea dintre Simona Halep și Patrick Mouratoglou. Antrenorul a pregătit-o 10 ani pe Serena Williams și acum vrea să o readucă pe Simo în prim-planul tenisului mondial.

”Nu m-am așteptat ca Mouratoglou să renunțe la Serena Williams ca să o antreneze pe Simona. Cred că este o combinație care o va ajuta pe Simona să revină în top 10”, a spus Emma Răducanu despre colaborarea dintre Simona Halep și Patrick Mouratoglou, citată de prosport.ro.

Pe de altă parte, Simona recunoaște că este deja o altă jucătoare pe teren, în timpul meciurilor, și că a învățat să își controleze emoțiile. Simo era cunoscută în circuit pentru reacțiile avute în timpul partidelor, atunci când interacționa cu cei din echipa ei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:39 25 mai

VIDEOKimi Antonelli a câştigat Marele Premiu al Canadei! A patra victorie consecutivă pentru puştiul de 19 ani

0:27 25 mai

Sorana Cîrstea, calificare fulgerătoare în turul al doilea la Roland Garros! Victorie în 72 de minute

0:14 25 mai

VideoDezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Canadei! Pilotul Mercedes a abandonat la jumătatea cursei

0:08 25 mai

VIDEOÎntrebarea care l-a enervat pe Florin Tănase după victoria cu Botoşani: “Cum?”

0:04 25 mai

Marius Baciu, elogii la adresa lui Tavi Popescu: „I-am cerut să aibă curaj și să facă ce vrea el”. Cum a evaluat jocul

0:01 25 mai

Octavian Popescu a dezvăluit de ce l-a îmbrăţişat pe Marius Baciu la gol: “Mi-a spus!”

1 Daniel Pancu taie în carne vie! Dobre, OUT de la Rapid. Alţi 5 fotbalişti sunt pe lista de plecări 2 A bătut palma cu Rapid. După Daniel Pancu, un alt nume se alătură clubului: “Va începe de la 1 iunie” 3 Fostul jucător de la FCSB, dorit de Dinamo, s-a decis şi semnează 4 Gigi Becali l-a taxat imediat, după FCSB – Botoșani 4-3: „Din indolenţă a făcut aşa” 5 Doliu în sportul românesc! Un fost mare antrenor a murit la 84 de ani 6 Universitatea Craiova pregăteşte trei transferuri. Mihai Rotaru confirmă mutările: “Avem nevoie urgent”
Citește și