Victor Pițurcă a tras concluzia după meciul dintre FCSB și U Cluj, încheiat cu scorul de 1-1, în prima etapă a sezonului din Superliga. Fostul selecționer al României consideră că Gigi Becali este principalul vinovat pentru jocul modest prestat de vicecampioană.
Gigi Becali s-a dezlănțuit la adresa jucătorilor săi după debutul cu stângul din noul sezon. Patronul FCSB a amenințat că lichidează clubul și își vinde cei mai importanți jucători.
Victor Pițurcă a tras concluzia: Gigi Becali, principalul vinovat de la FCSB
Victor Pițurcă a analizat jocul FCSB-ului și a ajuns la concluzia că principalul vinovat nu este un anumit jucător, ci chiar finanțatorul „roș-albaștrilor”.
Fostul selecționer este de părere că schimbările ordonate de Gigi Becali în primul „11” al formației lui Toni Petrea reprezină un mare minus pentru FCSB, care o va costa în lupta pentru titlu:
„(N.r. – Despre șansele la titlu în Superliga) Poate că aș fi spus CFR, dacă nu se întâmpla ce s-a întâmplat la primul meci cu armenii. E a opta încercare consecutivă a FCSB-ului de a câștiga titlul.
E dificil, e dificil pentru că știm toți că echipa nu e făcută de antrenor, deja ei pleacă cu un minus foarte, foarte mare. Acum echipe din Albania, Armenia și Georgia ne pun probleme”, a spus Victor Pițurcă, pentru PRO TV.
Gigi Becali nu renunță la FCSB, dar își vinde toate vedetele
Gigi Becali s-a răzgândit, la nici 12 ore după ce anunțase că se retrage din fotbal. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că nu renunță la FCSB, dar că e gata să ia o decizie radicală. E gata să își vândă toate vedetele de la echipă.
Dezamăgit după ce a văzut FCSB – U Cluj, scor 1-1, omul de afaceri își dorește să scape de fotbaliștii cu cele mai mari salarii. Principalul vizat este chiar căpitanul Florin Tănase.
