Gigi Becali continuă campania de transferuri la FCSB. Ce jucător îşi mai doreşte patronul roş-albaştrilor: “Totul trebuie calculat”

Viviana Moraru Publicat: 9 august 2022, 12:10

Comentarii
Gigi Becali continuă campania de transferuri la FCSB. Ce jucător îşi mai doreşte patronul roş-albaştrilor: Totul trebuie calculat

Gigi Becali, în timpul unei conferințe de presă / Hepta

Gigi Becali a anunţat că îşi mai doreşte jucători la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că, în funcţie de performanţele echipei, va mai aduce întăriri pentru Nicolae Dică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a efectuat opt transferuri în această vară. Ultimii jucători alăturaţi lotului lui Nicolae Dică sunt Eduard Radaslavescu şi Radu Boboc, pe care i-a luat “la pachet” de la Farul, şi Marco Dulca, adus de la Chindia.

Gigi Becali continuă campania de trasnferuri la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit că ţinteşte să transfere încă un atacant. Pe acest post, patronul roş-albaştrilor i-a adus pe Bogdan Rusu şi David Miculescu.

Totodată, Gigi Becali vrea să nu se pripească, pentru a evita o situaţie precum cea a celor de la Rapid, care s-a confruntat cu falimentul, şi a celor de la Dinamo, care a retrogradat în liga secundă.

“Tată, la ora asta vreau un atacat de 27, 28 de ani, cu experiență. Eu i-am luat pe Miculescu și Radaslavescu ca să iau bani pe ei.

Reclamă
Reclamă

Dacă ne calificăm, mai iau repede unu sau doi atacanți, dar mai în vârstă, cu experiență. Și după aia, dacă ne calificăm și în grupe, mai iau doi tot mai în vârstă.

Totul trebuie calculat și făcut cu înțelepciune. Trebuie să știm și dacă ne calificăm și dacă mai luăm bani. Dacă nu luăm, trebuie să ne mai subțiem. Ca altfel ajungem ca Rapid și ca Dinamo”, a declarat Gigi Becali, la Pro Arena.

Gigi Becali a făcut anunţul în privinţa lui Florinel Coman, înainte de FCSB – Dunajska Streda

Gigi Becali a anunţat că Florinel Coman s-a recuperat miraculos. Căpitanul roş-albaştrilor a fost tratat de vraciul Marjiana, şi astfel Nicolae Dică se va putea baza pe serviciile sale, mai repede decât ar fi sperat.

Reclamă

„Florinel Coman va juca joi! E miracol, Marijana şi-a facut şi ea cruce, a zis că nu a văzut aşa ceva, ca s-a recuperat prea repede”, a declarat Gigi Becali, la Pro Arena.

Florinel Coman a fot înlocuit de Răzvan Oaidă la pauza partidei dintre Dunajska Streda şi FCSB. Căpitanul lui FCSB a suferit o ruptură musculară, pentru care ar fi putut sta departe de teren 6 săptămâni.

Gigi Becali a anunţat cine îl va înlocui pe Ovidiu Popescu, după ce fundaşul s-a accidentat în partida cu Mioveni

Gigi Becali a dezvăluit că în locul lui Ovidiu Popescu, în banda dreaptă a defensivei, va evolua Valentin Creţu. În partida cu Mioveni, după ce Ovidiu Popescu s-a accidentat, în locul său a fost introdus Denis Haruţ.

„Am mici emoții că e Ovidiu Popescu accidentat, dar vine Crețu. Și eu cred că tot Crețu e fundaș dreapta, chiar dacă Ovidiu Popescu pare el bun fundaș dreapta”, a declarat Gigi Becali, la Pro Arena.

Valentin Creţu a fost titular în prima partidă din actualul sezon, remiza cu U Cluj, scor 1-1. Ulterior, nu a mai făcut parte din lotul echipei patronate de Gigi Becali, din cauza unei probleme medicale.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:07

Ofertat să vină la FCSB, Adi Ilie critică jocul echipei cu Mirel Rădoi antrenor: “Nu mi-a plăcut”

14:05

„Îi fac statuie și o pun la mine în grădină” Arbeloa îi cere lui Real să nu piardă un super-jucător

13:31

„Chivu nu poate fi viitorul lui Inter!” Antrenorul român, în mijlocul unei dezbateri aprinse

13:25

EXCLUSIVSelecţia făcută de Vincenzo Montella pentru meciul cu România i-a iritat pe turci! Ce îi reproşează italianului

13:25

Cosmin Contra, salariu uriaş după ce şi-a prelungit contractul în Qatar

12:41

VideoJurnal Antena Sport | Rednic râde de dinamoviştii şi rapidiştii pe care el i-a făcut ultima dată campioni

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și