Închide meniul

Gigi Becali continuă ”revoluția” pe piața transferurilor! Pavol Safranko, dorit la FCSB: ”E o țintă!”

Dragoș Vasile Publicat: 12 august 2022, 11:04

Comentarii
Gigi Becali continuă ”revoluția” pe piața transferurilor! Pavol Safranko, dorit la FCSB: ”E o țintă!”

Gigi Becali, în timpul unei conferințe de presă / Hepta

Gigi Becali continuă ”revoluția” pe piața transferurilor. Patronul FCSB a dezvăluit că vrea să îl transfere pe atacantul Pavol Safranko (27 ani).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pavol Safranko a jucat la Sepsi numai puţin de 73 de meciuri şi a reuşit să dea 17 goluri şi 10 pase decisive. În prezent, Safranko joacă în Africa de Sud, la Mamelodi Sundowns FC.

Gigi Becali continuă ”revoluția” pe piața transferurilor

“Poate o să iau astăzi jucători, ca să completez lotul și să fac a doua echipă. O să riscăm acum, mai am două meciuri în play-off, și o să jucăm cu formația cea mai bună.

Riscăm câteva puncte în campionat și odihnim jucătorii buni acolo. După ce ne calificăm în grupe, gata, joacă titularii în campionat și rezervele în cupele europene. Ce iau acum iau să joace în cupele europene. Da, e și Safranko o țintă”, a declarat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Latifundiarul din Pipera a vorbit și despre posibilul transfer al lui Marius Ștefănescu. Patronul FCSB a anunțat că nu este interesat de fotbalistul lui Sepsi.

Reclamă
Reclamă

”Nu mă interesează Ştefănescu pentru că nu poate juca în cupele europene, nu că nu m-ar interesa. E şi Safranko pe listă. Să vedem care acum. 

El este fundaş stânga, ce să facem, avem. E fotbalist bun, îmi place. Acum ce să faci? Să ceară Sepsi 700 de mii euro pe el?”, a mai spus patronul FCSB.

Mihai Stoica a vorbit despre două transferuri la FCSB

Mihai Stoica a vorbit despre două transferuri la FCSB, după ce echipa lui Nicolae Dică s-a calificat în playoff-ul Conference League. Managerul general al FCSB a spus că unul dintre transferuri este aproape perfectat.

Reclamă

Calificarea în play-off-ul Conference League îl face pe Gigi Becali să bage din nou mâna în buzunar pentru transferuri. Mihai Stoica a fost cel care a făcut anunţul.

„Unul e aproape sigur. Celelalt depinde de el, dacă acceptă sau nu. Cred că mâine voi avea certitudine un răspuns cu unul dintre ei. Iar celelalt la finalul săptămânii. Unul din campionatul intern şi unul din afară. Işfan, nu, nu se pune problema. S-a pus problema înainte de a veni Miculescu”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.  

Ce a spus Nicolae Dică despre transferuri

Nicolae Dică a vorbit despre cele două transferuri anunţate de Mihai Stoica. Dică speră ca aceştia să fie transferaţi în timp util pentru a putea fi trecuţi pe lista UEFA.

FCSB se va lupta cu norvegienii de la Viking pentru un loc în grupele Conference League. Antrenorul FCSB mai vrea transferuri pentru a îndeplini primul obiectiv major impus de Gigi Becali.

”Vrem să mai aducem. Mai vin, sperăm. E vorba despre doi jucători. Ar fi important să putem să-i aducem ca să-i punem pe lista pentru play-off”, a spus Nicolae Dică în conferinţa de presă de după FCSB – Dunajska Streda 1-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:14 19 iul.
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
22:58
Valentin Mihăilă, prezentat oficial la Rizespor. Mesaj în turcă transmis de internaţionalul român
22:46
Ianis Stoica, anunț despre viitorul său după Hermannstadt – Metaloglobus 2-2: “Nu sunt de neînlocuit!”
22:22
Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului de la Iași. Moment istoric pentru România
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău 6 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League
Citește și