Marius Croitoru, prima reacție despre interesul lui FCSB pentru Andrea Compagno: “Este prea bun!”

Alexandru Ivan Publicat: 13 august 2022, 0:07

Comentarii
Marius Croitoru, prima reacție despre interesul lui FCSB pentru Andrea Compagno: Este prea bun!

Marius Croitoru, într-un meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marius Croitoru a reacționat după ce FCSB și-a manifestat interesul pentru a-l cumpăra pe Andrea Compagno de la FC U Craiova 1948.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Croitoru consideră că Andrea Compagno e “prea bun”, dar nu se pronunța în cazul unui eventual transfer al italianului la FCSB.

Marius Croitoru, prima reacție despre interesul lui FCSB pentru Andrea Compagno

“Compagno deja a atras atenția echipelor din București. E un atacant care marchează. Nu știu cum să-l cataloghez. Cred că este prea bun. Dovedește meci de meci că e un jucător important. (n.r. – îl lăsați să plece la FCSB?) Asta nu este treaba mea, este treaba patronului, eu sunt antrenor și doar atât“, a spus Marius Croitoru, după FC Argeș – FC U Craiova 1948 0-2.

Gigi Becali a dezvăluit astăzi că i-a făcut o ofertă lui Adrian Mititelu pentru Andrea Compagno, însă s-a lovit de refuzul patronului de la FC U Craiova 1948.

Andrea Compagno a înscris patru goluri în primele cinci meciuri ale Ligii 1 din acest sezon. De altfel, italianul a ajuns la patru partide consecutive cu gol marcat.

Reclamă
Reclamă

500.000 de euro e cota lui Andrea Compagno, conform transfermarkt.com.

Andrea Compagno: “Nu mă gândesc la FCSB!”

Italianul nici nu vrea să se gândească la o asemenea ipoteză, după debutul promițător de sezon reușit alături de trupa lui Marius Croitoru. Compagno își dorește să ducă FC U Craiova în play-off.

“A fost un meci greu, dar am început foarte bine după greșeala lor. Am marcat imediat. După am suferit puțin. FC Argeș este o echipă care arată bine, e meritul lor, iar în prima repriză cred că au jucat mai bine decât noi. În repriza a doua mi-a plăcut cum am jucat. De duminică începem să ne gândim la meciul următor.

Reclamă

FC U este al doilea an în Liga 1 și ușor, ușor ne apropiem de cele mai mari echipe. Anul trecut era o diferență mare între noi și echipele mari. Acum s-a schimbat situația și trebuie să muncim în continuare și să încercăm să intrăm în play-off. Treaba mea e să dau gol și vreau să îmi ajut echipa să ne calificăm în play-off.

Nu mă gândesc la asta (n.r. – la un transfer la FCSB), sunt fericit la FC U. De duminică mă voi gândi la meciul cu Petrolul. Am auzit, dar nu mă interesează. Mă interesează doar echipa mea”, a spus Andrea Compagno, pentru Digisport.

Gigi Becali vrea să-l transfere pe Andrea Compagno la FCSB: „Am dat 500.000 de euro!”

Gigi Becali a anunţat că va mai aduce un atacant pentru a forţa intrarea în grupele Conference League. Andrea Compagno, de la FC U Craiova 1948, a fost primul pe listă.

„Îl avem pe Rusu. Cu Ianis Stoica nu poți să te bați în Europa. El o să se supere dacă aude. Nu marchează gol. Are calități pentru că ”biciuiește” fundașii. Asta îmi place la el. Aleargă foarte mult. Sută la sută luăm un atacant. Aseara am vorbit cu cineva care e prieten cu Mititelu dacă îl dă pe Compagno. A zis că nu, că vrea să intre în play-off. La început nu mi se părea.

Acum a crescut așa de mult. Se bate cu fundașii, îi zăpăceşte.. Are și execuție. Mi l-a propus acum un an pe Compagno. Să dau 300 de mii să îl iau. I-am zis că îi dau 300.000 să mă lase în pace. Acum am sunat eu că dau eu 500.000 de mii. Am dat 400.000 prima dată şi după 500.000 de mii”, a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:17

Se introduc și în fotbalul european pauzele de 3 minute de la Mondial? Decizia UEFA

22:51

LIVE VIDEOFranța – Senegal 0-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Lovitură de teatru: Nicolas Jackson a lovit bara!

22:51

Lukas Zima a fost prezentat oficial de Petrolul! Durata contractului

22:45

Joao Paolo, mesaj direct la Lamine Yamal! Jucătorul FCSB-ului nu s-a ferit de cuvinte

22:22

FCSB transferă atacant! Mihai Stoica anunță “acordul”: “Mi-a dat Gigi OK-ul”

22:21

“E un jucător de bani mai mulţi!” Mihai Stoica, prima reacţie după transferul lui Darius Olaru la Union Saint-Giloise

1 O nouă plecare de la FCSB! A decis să rezilieze. Cum l-a deranjat Gigi Becali! 2 FRF, înfrângere la TAS! E obligată să renunţe la o regulă importantă din Liga 1! Reacţia forului condus de Burleanu 3 Zeljko Kopic, “la pachet” cu Florentin Petre. Cei doi vor face echipă: “Am vorbit” 4 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 5 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța 6 Olaru nu pleacă singur. Fotbalistul care își pregătește transferul. Gigi Becali și-a dat acceptul
Citește și