Denis „Dinamită” Drăguş, super-gol în Belgia penru Standard Liege. „Torpilă” de 3 puncte a românului. Sărbătoare specială

Antena Sport Publicat: 4 septembrie 2022, 12:24 / Actualizat: 15 ianuarie 2024, 18:21

Denis „Dinamită Drăguş, super-gol în Belgia penru Standard Liege. „Torpilă de 3 puncte a românului. Sărbătoare specială

Denis Drăguş, super-gol în Belgia. "Torpilă" de 3 puncte a românului.

Denis Drăguş, alături de fiica Gloria / Twitter

Denis Drăguş a marcat un super-gol prin care Standard Liege a învins-o pe KV Oostende cu scorul de 1-0, sâmbătă seara, pe teren propriu, în etapa a 7-a a primei ligi de fotbal a Belgiei.

Internaţionalul român a marcat în minutul 67, cu o „torpilă” de la marginea careului, a primit un cartonaş galben în minutul 77 şi a fost înlocuit în minutul 80. La finalul meciului, el a sărbătorit alături de fiica sa, Gloria. El a fost poreclit „Dinamită” de către belgieni.

Denis Drăguş a marcat un super-gol de 3 puncte pentru Standard Liege

Denis Drăguş, aflat pe lista preliminară a jucătorilor din străinătate convocaţi la naţionala României pentru meciurile cu Finlanda şi Bosnia-Herţegovina, din Liga Naţiunilor, are 2 goluri marcate în 7 meciuri în acest sezon.

Royal Antwerp FC este lider, cu 18 puncte (6 jocuri), urmată de KRC Genk, 16 p (7 j), FC Bruges, 16 p (7 j), etc. Standard Liege ocupă locul 7, cu 10 puncte (7 j), iar Anderlecht (adversara formaţiei FCSB din Europa Conference League) se află pe 9, cu 9 p (6 j).

Oud-Heverlee Leuven, formaţie la care joacă portarul Valentin Cojocaru, ocupă locul 4, cu 12 puncte (6 jocuri).

Denis Drăguş, cotat la 900.000 de euro

Cotat la 900.000 de euro de transfermarkt.com, Denis Drăguș a fost cumpărat de Standard Liege în 2019, de la Viitorul, în schimbul sumei de 1,8 milioane de euro. Românul a fost împrumutat în Italia, la Crotone, în sezonul 2020/2021.

17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” 16:31 După ce a ratat transferul lui Rafa Mujica, Gigi Becali a renunţat la un alt atacant cu cifre extraordinare! 16:28 „Pot ajuta!” Mircea Lucescu, primul mesaj după întâlnirea cu Dan Șucu și George Copos! 16:12 „Are clauză de 5.000.000!” Gigi Becali îl poate pierde și pe Darius Olaru! Giovanni Becali a făcut anunțul 15:52 Connor Bedard, noua stea din NHL, va străluci la Campionatul Mondial de hochei (10-26 mai, AntenaPLAY) 15:34 PSG – Borussia Dortmund LIVE TEXT, ora 22:00. Prima finalistă a Ligii Campionilor se va stabili la Paris 15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni 14:05 „Se face de râsul curcilor!” Giovanni Becali, despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid: „Voi nu sunteţi sănătoşi la cap” 13:36 Anunţul radical făcut de Mircea Lucescu în ziua întâlnirii cu Dan Şucu şi George Copos 13:05 Gabi Balint, mesaj genial la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor: „Am adus-o cu armata!” Vezi toate știrile