Închide meniul

Daniel Oprița a răbufnit înainte de CSA Steaua – Dinamo: “Normal că e derby!”

Alexandru Ivan Publicat: 6 septembrie 2022, 17:16

Comentarii
Daniel Oprița a răbufnit înainte de CSA Steaua – Dinamo: Normal că e derby!

Daniel Oprița, într-un meci pentru CSA Steaua / Hepta

Daniel Oprița a răbufnit înainte de CSA Steaua – Dinamo, “capul de afiș” al etapei în Liga 2. Antrenorul “militarilor” consideră că confruntarea cu formația antrenată de Ovidiu Burcă este un derby.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Oprița crede că fanii vor lua cu asalt stadionul la meciul cu Dinamo. Tehnicianul se așteaptă la o atmosferă incendiară.

Daniel Oprița a răbufnit înainte de CSA Steaua – Dinamo

“Normal că e derby! E Steaua – Dinamo! Nu contează că e la Liga a doua. Cu Rapid nu a fost derby la liga a patra cu 35.000 de spectatori? Sperăm să fie la fel și acum. Eu sunt sigur că galeria noastră va fi la înălțime și sper să vină și alți suporteri. Acum depinde și de câte bilete li se vor oferi. Eu mă aștept să fie 25.000-30.000 de spectatori”, a spus Daniel Oprița, conform fanatik.ro.

Clubul din Ghencea a anunțat că duelul „de foc” cu marea rivală se va disputa vineri, 9 septembrie, de la ora 21:30.

CSA Steaua e pe locul șapte în Liga 2, în timp ce Dinamo ocupă poziția a 12-a.

Reclamă
Reclamă

Florin Prunea iese la atac înainte de Dinamo – CSA Steaua

Florin Prunea este de părere că Dinamo ar fi trebuit să evolueze în Liga 1 şi să o întâlnească pe rivala FCSB. Gruparea din Ştefan cel Mare a retrogradat la finalul sezonului trecut, după ce a pierdut barajul cu Universitatea Cluj.

„Nivelul e slab rău de tot! N-am avut Liga 2 niciodată atât de slabă. Dar felicitări lui Dinamo, e o victorie importantă. Acești suporteri sunt incredibili, vin după ei peste tot. Dar nivelul este unul jenant! Promovează cine nu vrea! Te chinui rău de tot!

Urmează derby-ul… impropriu spus, cu Steaua. Este un meci care nu trebuia să aibă loc. Dinamo trebuia să fie în Liga 1, să joace cu FCSB. Nu trebuia să aibă loc acest joc. Lumea îi ia ca pe un derby, dar nu cred că va fi un derby”, a declarat Florin Prunea după Concordia Chiajna – Dinamo 0-1.

Reclamă

Dinamo – CSA Steaua se joacă pe Arena Națională

Dinamo a emis, luni, un comunicat oficial în care anunță ca contra celor de la CSA Steaua se va disputa pe cel mai mare stadion al țării.

“Vineri, de la ora 21:30, se joacă cel mai important meci al sezonului regular în Liga 2 pentru Dinamo: derby-ul împotriva celor de la Steaua.

Partida se va disputa pe Arena Națională, unde vom avea o atmosferă extraordinară, generată în special de suporterii noștri de la Peluza Cătălin Hîldan și Peluza Sud.
Asteptăm pe stadion toată suflarea dinamovistă, atât din țară, cât și din afara granițelor.
Biletele pot fi achiziționate de pe platforma Bilete.ro sau de la casele de bilete de la Arena Națională și Stadionul Dinamo, la prețuri începând de la 25 lei.

Biletele ELECTRONICE (e-ticket) – se pot prezenta direct pe ecranul unui dispozitiv mobil (telefon mobil tip smartphone sau tabletă). NU necesită imprimare (printare). Recomandăm să aveți biletul salvat în telefonul mobil, secțiunea “imagini” / “album foto” și telefonul mobil încărcat. DACĂ acest lucru nu este posibil, vă rugăm să vă prezentați cu biletul în format fizic (tipărit la imprimantă).
Bilete FIZICE (bilet tipărit) – se pot achiziționa de la casele de bilete din următoarele locații:
Arena Națională (Bd. Pierre de Coubertin)
MARȚI – VINERI: 17:00 – 21:30
Stadionul Dinamo (Șos. Ștefan cel Mare)
MARȚI – JOI: 17:00 – 21:30
Pentru evitarea aglomerației de la casele de bilete, vă recomandăm să achiziționați biletele în format ELECTRONIC.
Posesorii de abonamente vor primi biletele de intrare în zona aferenta abonamentului, prin e-mail în zilele următoare.
Aici e DINAMO!”, se arată în comunicatul emis de Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
Tondela – Benfica 0-0, în Liga Portugal. Pas greșit pentru echipa lui Jose Mourinho
0:04
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico
23:29 1 feb.
Florin Tănase, declarația serii după FCSB – Csikszereda 1-0: „Incredibil, e decapotabil”
23:03 1 feb.
„Ei m-au ajutat cel mai mult”. Matei Popa, după debutul la FCSB: „Donnarumma? Nu-mi place deloc”
22:56 1 feb.
Darius Olaru a făcut praf arbitrajul, după FCSB – Csikszereda 1-0: „Mi se pare incredibil. Am simulat din nou”
22:48 1 feb.
Gigi Becali a „distrus” un titular de la FCSB, după victoria cu Csikszereda: „Să-l sun, crezi că te distrezi pe teren?”
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 4 Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni! 5 Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag” 6 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească
Citește și