Atac la adresa Federaţiei Române de Fotbal chiar înaintea meciului Finlanda – România: “Ar fi destui care ar trebui să îşi dea demisia”

Dan Roșu Publicat: 23 septembrie 2022, 19:38

Comentarii
Atac la adresa Federaţiei Române de Fotbal chiar înaintea meciului Finlanda – România: Ar fi destui care ar trebui să îşi dea demisia

Răzvan Burleanu, în cadrul unui eveniment / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Atac la adresa Federaţiei Române de Fotbal chiar înaintea meciului Finlanda – România. Helmut Duckadam susţine că există mai multe persoane care ar trebui să renunţe la funcţii după rezultatele înregistrate de naţionala mare în ultimii ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România are şanse mai degrabă teoretice să câştige grupa de Liga Naţiunilor. Are, în primul rând, nevoie de două victorii, cu Finlanda şi cu Bosnia. Primul duel e în această seară, de la 21:45, în direct pe Antena1 şi AntenaPLAY.

Atac la adresa Federaţiei Române de Fotbal chiar înaintea meciului Finlanda – România

“Nu ştiu dacă e un meci decisiv că şansele să prindem primul loc nu mai există. În România, nu-şi dă nimeni demisia, nu ştiu de ce şi-ar da Iordănescu demisia. Ar fi destui de la Federaţie care ar trebui să îşi dea demisia”, a spus Duckadam.

Edi Iordănescu are ca obiectiv calificarea la EURO 2024. Totuşi, chiar el a anunţat că se va aşeza la masa negocierilor, cu Răzvan Burleanu, în cazul în care naţionala României se va clasa pe locul 3. Selecţionerul a venit cu lămuriri despre viitorul său la prima reprezentativă.

„Rămâi la naţională indiferent de rezultate?”. Răspunsul dat de Edi Iordănescu

Iordănescu anunţă că a primit asigurări, de la conducătorii Federaţiei, că se doreşte o colaborare de durată. „Mi s-au dat garanţii„, a dezvăluit selecţionerul.

Reclamă
Reclamă

„(Reporter: Rămâi la naţională indiferent de rezultatele celor două meciuri?) E o afirmaţie pe care nu pot să mă hazardez să o fac. Nu pentru că nu îmi doresc foarte tare. Ba mai mult decât atât, mă declar foarte mulţumit de condiţiile pe care le am aici la fiecare acţiune şi nu numai. Şi în ceea ce înseamnă activitatea mea zilnică.

Suport am simţit aproape necondiţionat. Am simţit de la preşedinte (n.r. Răzvan Burleanu) în jos oamenii foarte aproape, deschişi la dialog, la analiză, la a căuta împreună soluţii. Mai mult, mi s-au dat garanţii în sensul ăsta! Ştiu că a fost analizată şi munca mea efectiv, pe lângă rezultatele care e clar că reprezintă oglinda.

Cei din conducere au analizat munca mea zi de zi şi am fost asigurat că sunt foarte mulţumiti în sensul ăsta, ne lipsesc rezultatele! Mai mult decât atât, am fost asigurat că se doreşte o colaborare pe termen mediu – lung şi asta mă bucură pentru că îmi dă şi mai multă putere de muncă. Dar, în final, trebuie să trecem aşa cum trebuie peste aceste două jocuri, să tragem din nou o linie, să facem o analiză şi după aceea vedem! Tot ce este în interesul naţionalei României trebuie să meargă pe primul loc”, a declarat Edi Iordănescu în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:52

Continuă emoţiile pentru Brazilia! Raphinha, out pentru meciul cu Scoţia de la Cupa Mondială. Verdictul medicilor

3:50

Ghinion teribil pentru jucătorul dorit de Real Madrid. S-a accidentat la Cupa Mondială şi riscă să rateze tot turneul

3:25

VideoMeciul carierei pentru Deniz Undav! A reuşit o dublă şi a adus victoria Germaniei în minutul 90+4 al meciului cu Coasta de Fildeş

2:45

Tunisia – Japonia LIVE VIDEO (duminică, 07:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Istvan Kovacs arbitrează meciul 1.000 de la Mondiale

2:09

Lovitură pentru Jeremy Doku la Campionatul Mondial

1:59

Germania rămâne Germania! Statistica nemţilor care sperie orice adversar de la Campionatul Mondial

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 3 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el” 4 Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!” 5 Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci 6 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi
Citește și