Închide meniul

Casemiro, reacție genială după plecarea lui Cristiano Ronaldo de la Manchester United: “Sper să nu-i meargă bine cu noi!”

Alexandru Ivan Publicat: 27 noiembrie 2022, 11:39

Comentarii
Casemiro, reacție genială după plecarea lui Cristiano Ronaldo de la Manchester United: Sper să nu-i meargă bine cu noi!

Casemiro și Cristiano Ronaldo, pe bancă, în timpul unui meci pentru Manchester United / Profimedia

Casemiro, fostul coechipier al lui Cristiano Ronaldo de la Real Madrid și Manchester United, a avut o reacție genială după plecarea starului lusitan de pe Old Trafford.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Casemiro a recunoscut că nu a apucat să vorbească cu Ronaldo după ce s-a despărțit oficial de la United, dar i-a urat doar de bine în viitor, exceptând duelurile când vor fi adversari!

Casemiro, reacție genială după plecarea lui Cristiano Ronaldo de la Manchester United

“Nu am făcut vreun schimb de mesaje, dar Cristiano are foarte multă experiență și știe ce este bine pentru cariera lui. Normal că suntem triști, în special la Manchester, pentru că vorbim despre unul dintre cei mai buni fotbaliști din istorie. Cristiano este adult și știe ce este mai bine pentru el.

În calitate de prieteni îi urăm tot binele din lume și în ceea ce privește fotbalul, sper ca totul să meargă bine pentru el, exceptând momentele în care joacă împotriva noastră”, a spus Casemiro, citat de Daily Mail.

Plecarea lui Cristiano Ronaldo vine după ce portughezul a declarat recent, într-un interviu acordat lui Piers Morgan la Talk TV, că s-a simţit trădat la Manchester United, că proprietarilor nu le pasă de club, că tehnicianul Erik ten Hag nu îl respectă şi că oficialii clubului nu au arătat compasiune atunci când în aprilie jucătorului i-a murit la naştere unul dintre gemeni.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo, reacție după ce s-a despărțit oficial de Manchester United

Marți seară, CR7, aflat în prezent la Cupa Mondială din Qatar alături de naționala Portugaliei, și-a declarat dragostea pentru Manchester United și fanii săi.

„În urma discuțiilor pe care le-am avut cu Manchester United, am decis de comun acord să încheiem contractul mai repede. Iubesc Manchester United și fanii, asta nu se va schimba niciodată.

Totuși, simt că este momentul potrivit să caut o nouă provocare. Îi doresc echipei numai succese pentru restul sezonului și în viitor”, a spus Cristiano Ronaldo, potrivit jurnalistului BBC, Simon Stone.

Reclamă

Ronaldo a făcut până acum unul dintre cele mai slabe sezoane din carieră, reușind un singur gol în 10 apariții în Premier League. Sub comanda lui Erik ten Hag, starul lusitan a fost „retrogradat” pe banca de rezerve. El revenise la United în august 2021.

Ronaldo: „Manchester United m-a trădat!”

“Da, au încercat să mă forțeze să plec. Nu doar antrenorul, ci și 2-3 persoane din preajma clubului, din conducere. Mă simt trădat! (n.r – Crezi că au încercat să scape de tine?) Sincer, nu ar trebui să spun asta, nu știu. Nu-mi pasă, dar oamenii trebuie să știe adevărul. M-am simțit trădat și am simțit că anumiți oameni nu m-au vrut. Am fost transformat în ‘oaia neagră’. Nu numai sezonul acesta, ci și sezonul trecut.

(N.r. – Despre Erik ten Hag) Nu am respect față de el pentru că nici el nu îmi arată respect. Dacă nu îmi arăți respect, nu te voi respecta niciodată. Dacă ai, voi avea și eu mereu respect față de tine.

(N.r. – Despre Wayne Rooney) Nu știu de ce mă critică atât de rău. Probabil pentru că el și-a încheiat cariera, iar eu încă joc la cel mai înalt nivel. Nu voi spune că face asta pentru că eu arăt mai bine decât el… ceea ce e adevărat.

(N.r. – Despre lipsa de progres de la Manchester United) Progresul a fost zero! De când a plecat Sir Alex, nu am văzut nicio evoluție. Nimic nu s-a schimbat. Nici condițiile de antrenament, nici piscina, nici sala de forță, nici bucuria, nici bucătarii, nici tehnologia”, a spus Cristiano Ronaldo, în interviul acordat lui Piers Morgan, citat de The Sun.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:36
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la US Open 2025! Debut perfect pentru campioana de la Cleveland
0:00
UPDATEOFICIAL | Alex Băluţă a fost prezentat de Los Angeles FC! Heung-Min Son şi Hugo Lloris, noii săi coechipieri
23:59 26 aug.
Kairat Almaty şi Pafos, calificări istorice în Champions League! Final de infarct în meciul echipei lui Vlad Dragomir
23:42 26 aug.
Jannik Sinner, în turul 2 la US Open 2025! Ce a spus despre starea sa de sănătate
23:05 26 aug.
Daniel Opriţa, “săgeţi” către conducere, după eliminarea Stelei din Cupa României: “Sunt frustrat, supărat”
22:46 26 aug.
Andrei Nicolescu, anunţ despre transferul lui Adrian Mazilu la Dinamo: “Ne-am înţeles cu jucătorul”
1 Câţi bani şi câte puncte a primit Jaqueline Cristian după victoria uriaşă de la US Open 2025 2 Cristi Chivu a intrat în istoria lui Inter după debutul fulminant din Serie A. Recordul doborât de român 3 Ioan Varga a făcut lumină în cazul “Louis Munteanu”. Răsturnarea de situație anunțată de patronul de la CFR 4 Prima reacţie a lui Cristi Chivu după debutul de vis pe banca lui Inter în Serie A! Ce a spus de un nou transfer 5 Cum a schimbat-o Cristi Chivu pe Inter? Dezvăluirea făcută de Lautaro Martinez după debutul din Serie A 6 “Chivu, debut grozav” Reacţia celor de la Gazzeta dello Sport după ce Inter a “spulberat-o” pe Torino!
Citește și