Închide meniul

Robert Niță, uluit de situația jucătorului “exilat” de Gigi Becali: “Hai mă, suntem surzi? Suntem retarzi? Ne iei la mișto?”

Cosmin Cioboată Publicat: 21 decembrie 2022, 10:40

Robert Niță, uluit de situația jucătorului exilat de Gigi Becali: Hai mă, suntem surzi? Suntem retarzi? Ne iei la mișto?

Gigi Becali, în timpul unei conferințe/ Hepta

Robert Niță s-a arătat uluit de situația jucătorului “exilat” de Gigi Becali. Este vorba despre Ianis Stoica, atacantul de 20 de ani împrumutat de FCSB la U Cluj până la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali a început “curățenia” la vicecampioana României, iar primul plecat, cel puțin temporar, este Ianis Stoica.

Robert Niță, uluit de situația jucătorului “exilat” de Gigi Becali

Crescut la academia FCSB-ului, tânărul atacant a prins tot mai puține la formația roș-albastră în ultima vreme, iar în cele din urmă a fost cedat de Gigi Becali la U Cluj, sub formă de împrumut.

Fostul atacant al Rapidului, Robert Niță,a fost șocat să audă că Ianis Stoica ar fi refuzat o ofertă din Italia, preferând în schimb să meargă la U Cluj, echipă aflată pe locul 14 în Liga 1, la finalul anului.

“Cel mai mult mi-a plăcut declarația cu Ianis Stoica. ‘Domne nu am vrut să-l vând în rate’ și vine și anturajul fotbalistului și ne spune ‘a avut ofertă din Italia, a refuzat-o, vrea să dovedească la Universitatea Cluj că e fotbalist’.

Reclamă
Reclamă

Bă, suntem nebuni? Din Italia? Suntem retarzi? Ne iei la mișto? Care e ăla în România care joacă și nu joacă, jucător de perspectivă care deocamdată nu a dovedit nimic în prima divizie, un tânăr, care a refuzat Italia că are ambiția asta să se ducă la U Cluj care e cu un picior retrogradată, să vedem dacă o să joace și acolo, să dovedească el că e fotbalist.

Hai mă, suntem surzi? A avut din Italia, dar a ales Clujul că e oraș universitar. Împrumut până în vară, 15 meciuri, și vrea să dovedească. Asta e mentalitatea, ăștia suntem”, a spus Robert Niță, pentru fanatik.ro.

Ianis Stoica a fost împrumutat de FCSB la U Cluj

Gigi Becali anunțase, în urmă cu câteva zile, că s-a rezolvat împrumutul lui Ianis Stoica. Atacantul de 20 de ani a plecat de la FCSB şi va juca până la vară la U Cluj.

Reclamă

Patronul lui FCSB a dezvăluit că mai are şi alţi jucători pe lista neagră. Se anunţă noi plecări în această iarnă.

Da, l-am dat pe Ianis Stoica la U Cluj. A plecat sub formă de împrumut. Așa cum am mai spus, vreau să scap de trei-patru jucători. Am rezolvat cu unul”, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

Directorul sportiv al U Cluj, Gabriel Giurgiu, a precizat să Ianis Stoica a ezitat să accepta împrumutul la nou-promovată. Jucătorul de 20 de ani aştepta o ofertă din afara României.

Din punctul de vedere al FCSB-ului, împrumutul e OK, dar am înțeles că jucătorul mai așteaptă o variantă din afară. Sunt discuții, nu e nimic sigur, vom vedea în zilele sau săptămânile viitoare ce se va întâmpla exact”, a spus Gabi Giurgiu, conform gsp.ro.

Și agentul jucătorului, Anamaria Prodan, a confirmat că Ianis Stoica i-a cerut să-i găsească o echipă din afara României.

S-a discutat despre U Cluj, i-am spus că FCSB vrea să-l dea împrumut la U Cluj. Ultimul mesaj de la el este: «Nu vreau să mă duc la U Cluj, vreau să încercăm afară». Oricum, trebuie să joace”, a spus și Anamaria Prodan, conform sursei citate.

Ianis Stoica are ca obiectiv salvarea echipei de la retrogradare. U Cluj încheie anul în meciul din deplasare cu Sepsi.

Bun venit, Ianis Stoica!

FC Universitatea Cluj a ajuns la un acord cu FCSB privind împrumutul jucătorului Ianis Stoica. Tânărul atacant va evolua în alb și negru până la finalul sezonului 2022/2023.

Prin transferul internaționalului de tineret, antrenorul Eugen Neagoe va avea și o variantă în plus pentru postul jucătorului U21“, a fost anunţul făcut de oficialii lui U Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51 5 iun.

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13 5 iun.

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05 5 iun.

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 4 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și