Închide meniul

Dumitru Dragomir, laude pentru Mihai Rotaru după alegerea lui Eugen Neagoe: „E trăsnet! Dar mare brânză nu face acum!”

Viviana Moraru Publicat: 25 decembrie 2022, 15:52

Comentarii
Dumitru Dragomir, laude pentru Mihai Rotaru după alegerea lui Eugen Neagoe: E trăsnet! Dar mare brânză nu face acum!”

Dumitru Dragomir, pe stadion/hepta

Dumitru Dragomir a avut doar cuvinte de laudă pentru Mihai Rotaru, după ce Eugen Neagoe a fost ales antrenorul Universității Craiova. Fostul șef de la LPF este convins că tehnicianul are calitățile necesare pentru a antrena în Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eugen Neagoe este alesul lui Mihai Rotaru pentru a o prelua pe Universitatea Craiova. Tehnicianul îl va înlocui pe Mirel Rădoi, antrenor care a demisionat la începutul lunii din Bănie.

Dumitru Dragomir, laude pentru Mihai Rotaru după alegerea lui Eugen Neagoe

Dumitru Dragomir este de părere că Eugen Neagoe nu are șanse să se bată la titlu în Liga 1, în acest sezon. Fostul șef de la Ligă susține că tehnicianul are șansa ca în viitor să se lupte pentru trofee, la cârma unei echipe mari din România, fiind impresionat de calitățile tale.

„Mihai Rotaru e băiat deștept și în sfârșit a ascultat de oamenii ăia din Craiova. Lor le trebuia un om al Băniei, un copil al Craiovei. Neagoe ăsta e un antrenor trăznet. A crescut pe lângă Victor Pițurcă și a învățat meserie. E foarte bun, dar nu poate în acest campionat să le aducă titlul în Bănie. Dacă era adus la Craiova de la începutul campionatului, atunci era altă treabă, dar acum nu poate face minuni.

Nu e lotul făcut de el, iar mare brânză nu poți să faci în pregătirea din iarnă. Păi, voi credeți că echipele din fruntea clasamentului vor sta cu mâinile în sân? Dar, Neagoe o să aibă șansa să se bată pentru prima dată cu o echipă bună pentru trofee. La echipele pe unde a fost în trecut nu prea a avut șansa asta”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Eugen Neagoe, cu gândul doar la Universitatea Craiova

Eugen Neagoe a oferit primele declarații, după ce s-a aflat că Universitatea Craiova vrea să-l numească pe banca tehnică din Bănie.

Tehnicianul a dezvăluit că oficialii de la U Cluj nu sunt de acord cu plecarea sa, însă el este hotărât 100%, motiv pentru care a purtat discuții chiar și cu șefii de galerie ai „șepcilor roșii”.

„Geană” a declarat că visul său este de a antrena Universitatea Craiova, și va face orice pentru a nu rata șansa care i-a fost oferită pe acest final de an de către Mihai Rotaru.

Reclamă

„Este adevărat că Radu Constanțea nu a dorit să îmi acorde rezilierea contractului pe cale amiabilă. Astfel că, mă văd nevoit să denunț eu contractul unilateral. Am predat totul la Cluj și nu mă mai întorc.

Știu foarte bine ce contract am semnat și știu foarte bine regulamentul. Am tot respectul pentru oamenii de la Cluj, pentru suporterii minunați, pentru domnul Boc, pentru toată conducerea lui U, dar toți trebuie să mă înțeleagă că vreau acasă. Craiova e casa mea. Acolo am crescut. Cei de la U vor rămâne pentru totdeauna în inima mea.

Acum când vorbesc cu domneavoastră la telefon mă îndrept spre casă de la Cluj. Am discutat și cu liderii de galerie ai lui U Cluj și le-am explicat de ce vreau să plec. Eu sper că ei m-au înțeles, deși știu bine că ei și-ar fi dorit ca eu să rămân la Universitatea Cluj. Dacă nu era vorba de Craiova poate că nu luam niciodată o astfel de decizie”, a declarat Eugen Neagoe, pentru prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:28
Ultimele detalii despre Denis Alibec şi Daniel Bîrligea. Cum se simt atacanţii accidentaţi de la FCSB
15:18
Omar El Sawy, cedat de Rapid la o rivală din Liga 1. Anunţul oficial făcut de giuleşteni
14:54
Suspendare de 10 luni în La Liga! Jucătorul lui Bilbao după ce a picat un test antidoping
14:24
Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic
14:04
SuperFAZE, după Asia Express, la Antena 1! Gică Craioveanu comentează cele mai tari faze de la Mondial
13:56
Gigi Becali a răbufnit şi a luat o decizie radicală în privinţa transferului lui Mario Tudose la FCSB: “La revedere, tată”
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 5 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român 6 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1
Citește și