Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo: „Du-te, tată, la Crucea Roșie! Nu faci voluntariat la Dinamo!”

Cosmin Olteanu Publicat: 10 ianuarie 2023, 17:31

Comentarii
Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo: Du-te, tată, la Crucea Roșie! Nu faci voluntariat la Dinamo!”

Florin Prunea, în timpul unui meci pe stadionul "Ștefan cel Mare" / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo trece printr-o perioadă cruntă, atât din punct de vedere financiar, cât și sportiv. În prezent, formația din „Ștefan cel Mare” se află pe locul 8 din Liga 2, cu 24 de puncte obținute după 16 meciuri jucate.

Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo

Fostul oficial din „Ștefan cel Mare” vorbește în termeni duri despre Vlad Iacob. Acesta consideră că administratorul special de la Dinamo face un voluntariat fără folos.

„Am urmărit acest «război» și i-am spus lui Răzvan Zăvăleanu: «Băi, grijă mare pe cine puneți acolo, trebuie să pui oameni care se pricep la fotbal, nu tot felul de aventurieri din ăștia voluntari». Eu, în fotbal, nu am mai auzit până acum de voluntariat. Du-te, tată, la Crucea Roșie, du-te frumos, că ai unde să faci voluntariat dacă vrei, dar nu la Dinamo București.

(n.r. Dar de ce nu crezi asta?) Văd războiul ăsta care a izbucnit, de fapt, a fost declanșat de specialul Vlad Iacob. Văd război! L-am văzut pe Vaișcovici la televizor, omul are dreptate, păi de asta are nevoie Dinamo acum? Dinamo este cu un picior în groapă și are nevoie de o luptă pentru putere, asta are nevoie?”, a declarat Florin Prunea, pentru liga2.prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Florin Prunea: „Se vor spăla pe mâini!”

„Am înțeles că l-au pus pe băiatul ăsta (n.r. Vlad Iacob) pentru că aduce sponsori. Acum văd în presă că Dinamo este cu un picior în groapă și că nu are sponsori. De ce l-ați mai adus?

Să pună oameni profesioniști, pentru că Dinamo este un brand. În loc să strângă rândurile, pentru că dacă planul de reorganizare nu trece, s-a terminat, se vor spăla pe mâini și vor da din nou vina pe Șerdean, îți spun eu. Ce vină are el? Cei care au retrogradat Dinamo sunt de vină, nu Șerdean, Țălnar – Florin Prunea”, a mai spus Florin Prunea.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:10

„Îi dau eu unul bun”. Gică Craioveanu a „găsit” atacant pentru FCSB. Propunere directă pentru Gigi Becali

9:36

„A semnat”. Transferul confirmat la Rapid, după remiza cu UTA. Daniel Pancu a primit întăriri

9:21

Transferurile cerute de Marius Şumudică, în pline negocieri cu CFR Cluj: „Echipă să se bată la play-off”

9:06

Mutare bombă: pleacă de la Barcelona şi semnează cu Liverpool! Transferul anunţat de Fabrizio Romano

8:45

„A ajuns un fel de Vlad”. Ce sumă ar putea obţine FCSB în schimbul lui Ştefan Târnovanu. Anunţul lui Giovanni Becali

8:37

Verdictul specialistului după controversa uriaşă din UTA – Rapid 0-0. Motivul pentru care VAR-ul nu a intervenit

1 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 2 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 3 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 4 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 5 EXCLUSIV„Bomba anului” Bănel Nicoliță a anunțat mutarea cu care Gigi Becali va da lovitura la FCSB: „Cinci campionate la rând” 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și